Sahte mehdinin 'öldüm, dirildim' tecavüzü

Sahte mehdinin 'öldüm, dirildim' tecavüzü
Sahte mehdinin 'öldüm, dirildim' tecavüzü

M.A., uyku ilacı kullanarak tecavüz etmekle suçlanıyor.

'Öldüm, dirildim' diyerek kandırdığı genç kızlara tecavüz ettiği iddiasıyla 40 yaşındaki bir kişi gözaltına alındı

ADANA - Adana’da kendini sözde ‘mehdi’ olarak tanıtıp, “öldüm, dirildim” numarası yaparak, dua okutmak için yanına gelen genç kızlara tecavüz ettiği ileri sürülen 40 yaşındaki M.A. yakalandı. Almas’a yardım ettiği öne sürülen eşi ile birlikte 4 kişi de gözaltına alındı.
Bir genç kızın kendini sözde mehdi olarak tanıtan bir kişinin tecavüzüne uğradığı ihbarı üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, M.A., eşi 24 yaşındaki A.A., 24 yaşındaki E. U., 23 yaşındaki İ.C. ve 34 yaşındaki S.V.’yi gözaltına aldı. Yapılan incelemede, güneş enerjisi sistemleri satan ve bir marketi olan M.A.'nın bir süre önce çevresine kendisini mehdi olarak tanıtmaya başladığı belirlendi. Çevresindeki kişilere “Ben mübarek kişiyim. Ben mehdiyim. Namaz kılarken her şeyi görürüm” diyen, ancak Arapça bilmeyen ve Kuran okuyamayan Almas’ın, aralarında eşinin de bulunduğu kişilerin aracılığı ile dua okutmaya gelenlere, oyun oynayarak para kazandığı ortaya çıktı.
İddiaya göre, dua okutmaya gelenlerin yanında aniden yere düşerek titremeye başlayan M.A.'nın ağzından kan gelmeye başlıyor. Sahte mehdinin adamları, dua okutmaya gelen kişiye M.A’nın öldüğünü, ancak, bir süre sonra tekrar dirileceğini söylüyor. Korku içinde olanları izleyen kişi, bir süre sonra titreyerek kalkan Almas’ın gerçekten dirildiğini sanıyor. Daha sonra Almas’ın duasını alan kişi, belli bir miktar para ödeyip ayrılıyor. Sahte mehdinin yanına gelen genç kızları da kandırarak ilişkiye girdiği iddia edildi. Bu şekilde 4 genç kızı kandırarak tecavüz ettiği öne sürülen şüphelinin, kendisiyle birlikte olmaya yanaşmayan kadınların çayına uyku ilacı atarak tecavüz ettiği öne sürülüyor. 3 gündür, Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan şüpheliler, geniş güvenlik önlemi altında ‘Cinsel istismar’ suçundan adliyeye sevk edildi. (dha)