Sahte parfüm için fabrika yapmışlar

Polisin Bahçelievler, Eyüp ve Zeytinburnu'nda dört imalathaneye düzenlediği operasyonda, tanınmış markalara ait parfümlerin sahtelerini imal ederek piyasaya sürdükleri öne sürülen üç kişi yakalandı.
Aramada...

İSTANBUL - Polisin Bahçelievler, Eyüp ve Zeytinburnu'nda dört imalathaneye düzenlediği operasyonda, tanınmış markalara ait parfümlerin sahtelerini imal ederek piyasaya sürdükleri öne sürülen üç kişi yakalandı.
Aramada, 6 bin adet değişik markalarda, piyasaya sürülmeye hazır sahte parfüm, 8 bin 500 adet boş şişe, 50 bin adet püskürtme pompası, 30 bin adet şişe halkası, 13 bin adet şişe kapağı, 30 bin adet çeşitli parfümlere ait etiket, birer ton ağırlığında variller ve tanklar içerisinde parfüm esansı ile alkol, 3 bin adet basımı tamamlanmış değişik parfümlere ait boş kutu ele geçirildi. Olaya ilişkin imalathane ve matbaanın sahipleri oldukları belirtilen T.B., A.C. ve kardeşi A.C. gözaltına alındı.
Maliyeti 1 YTL
Ünlü markaların parfümlerinin sahtelerini üreten şüphelilerin, bu ürünleri Tahtakale, Laleli ve Aksaray'da piyasaya sürdükleri ve özellikle Rus turistlere toptan sattıkları belirlendi. Yetkililer, kutusu 1 YTL'ye mal edilen parfümleri 5 YTL'ye satın alan aracıların, 25-30 YTL'ye sattığını belirtti.