Sahte rakı satana 15 yıl hapis istemi

Eminönü'ndeki restoranında sahte rakı bulunan bir kişi hakkında 'umumun sağlığını tehlikeye düşürmek'ten 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Eminönü'ndeki restoranında yapılan aramada yedi şişe sahte rakı bulunduğu öne sürülen bir kişi hakkında, 'umumun sağlığını tehlikeye düşürmek' suçundan 15 yıla kadar ağır hapis cezası istemiyle dava açıldı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 3 Mart 2005 tarihinde bir ihbarı değerlendiren görevlilerin, Aydın D.'ye ait Eminönü Cankurtaran'daki 'Maviş 2' adlı işyerinde yaptığı aramada, bir tanesi yarısına kadar içilmiş şekilde 70'lik yedi adet faturasız ve irsaliyesiz Yeni Rakı bulduğu anlatıldı. Yapılan inceleme sonucunda bu rakıların Yeni Rakı benzeri taklit ve sahte rakılar olduklarının belirlendiği, insan sağlığını olumsuz etkileyebileceğinin bildirildiği ifade edilen iddianamede, Aydın D.'nin, 'umumun sağlığını tehlikeye düşürmek' suçunu düzenleyen TCK'nın 394. maddesi uyarınca 5 ile 15 yıl arasında ağır hapis cezasına çarptırılması talep edildi. İddianamede, TCK'nın 402. maddesi uyarınca Aydın D'nin işyerinin 6 aya kadar kapatılması da öngörüldü. Davanın görülmesine, önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.


    http://www.radikal.com.tr/7405377405370

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.