Sahte rakıdan dördüncü ölüm

BURSA - Piyasada satılan sahte rakıdan alıp içen 36 yaşındaki Nazmi Kahraman öldü. Böylece son bir haftada sahte rakıdan ölenlerin sayısı dörde yükseldi.
Mudanya ilçesinde geçen pazar satın aldıkları sahte rakıdan içen 59 yaşındaki Saip Telli ile 68 yaşındaki Hasan Erdem zehirlenip hastaneye kaldırıldı. Gözleri görmeyen, ağızlarından kan gelen Telli ve Erdem doktorların tüm müdahalesine rağmen öldü. Soruşturma başlatan Bursa Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, Bursa ve İstanbul’da 627 şişe sahte viski ile 33 şişe sahte rakı ele geçirdi. Gözaltına alınan üç kişiden M.Ö. tutuklanırken, İ.Ö. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Jandarmanın operasyonu devam ederken sahte rakıdan içtikleri için Mustafakemalpaşa İlçesi’nde önceki gün hastaneye kaldırılan 50 yaşındaki İsmail Güven, önceki akşam öldü. Bursa’daki Muradiye Devlet Hastanesi’nde tedavisi süren Nazmi Kahraman’sa yapılan bütün müdahalelere rağmen dün hayatını kaybetti. Böylece sahte rakı içtikleri için ölenlerin sayısı  dörde yükseldi. (dha)