Sahte rakıdan ölenlerin sayısı 8'e çıktı

Sahte rakıdan ölenlerin sayısı 8'e çıktı
Sahte rakıdan ölenlerin sayısı 8'e çıktı
İzmir'de alkol zehirlenmesi şüphesiyle kaldırıldıkları hastanelerde hayatını kaybedenlerin sayısı 8'e yükseldi

İzmir'de alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan kişilerden ikisi daha hayatını kaybetti. Alkol zehirlenmesi şüphesiyle Katip Çelebi Üniversitesi Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan 49 yaşındaki Seçgin Dengiz ile Urla Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 53 yaşındaki Cesur Artan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Olayda yaşamını yitirenlerin sayısı 8'e yükseldi.
Bu arada, Hasan Kutlu ile ismi öğrenilemeyen bir kişinin daha alkol zehirlenmesi şüphesiyle Ege Üniversitesi Hastanesine kaldırıldığı, Kutlunun hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

6 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ
İzmir'in Konak ilçesinde ilk olayın yaşandığı 23 Kasım'dan itibaren alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırılan 50 yaşındaki Haluk Ulutürk, 63 yaşındaki Alempenah Candar, 59 yaşındaki Ömer Akgün Yüngeviş (59), 49 yaşındaki Özkan Yaman Köksal Çetin ve 45 yaşındaki  Birol Bacaklı müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olayla ilgili 2 kişi tutuklanmış, sahte içkinin dağıtımını yaptığı ileri sürülen E.Ö. ve M.F'de önceki gün gözaltına alınmıştı. Sahte içkilerin imalatını yaptığı iddia edilen Ş.S'nin ise arandığı bildirilmişti.

İZMİR/AA