Sahte rakıdan ölenlerin sayısı dokuza çıktı

İstanbul'da sahte rakıdan ölenlerin sayısı dokuza çıktı. Çeşitli hastanelerde tedavi altındaki 44 kişiden 12'si de yoğun bakımda.

İstanbul'da sahte rakıdan ölenlerin sayısı dokuza çıktı. Çeşitli hastanelerde tedavi altındaki 44 kişiden 12'si yoğun bakımda. Beş kişinin de ölümü sahte rakıdan olabileceği gerekçesiyle araştırılırken operasyonlarını sürdüren polis dün gece piyasaya sürülmek üzere olan bin 443 şişe sahte rakı ele geçirdi.
Sahte rakıdaki metil alkolden ölenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Selehattin Nilidar, Ali Gökten, Salih Eğridereli, Yaşar Gözümoğlu, Abbas Avcı ve Cumali Çetin'in ardından bugün de üç kişi yaşamını yitirdi. Gaziosmanpaşa Dem Restoran'da içtiği sahte rakıdan sonra rahatsızlanarak Özel Avcılar Hastanesi'ne beş gün önce getirilen Recep Çulamoğlu hayatını kaybetti. Dün akşam ani kalp ve akciğer rahatsızlığı nedeniyle başka bir hastaneden Özel Avcılar Hastanesi'ne nakledelen Rüştü Ceyhan da yaşamını yitirdi. Ceylan'ın
sahte rakıya bağlı olarak kalp krizi geçirdiği kesinleşti. Bayrampaşa'daki
otoparkta üretilen sahte rakıdan içtiği için rahatsızlanarak Özel Esenler Hayat Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altında bulunan Ebru Yapağcı'da öldü.

BEŞ ŞÜPHELİ ÖLÜM

Sahte rakıların üretildiği otoparkın sahibi Hasan Bayramoğlu, Gaziosmanpaşa'daki evinde bulunan Ruknettin Özgün, Pendik'te otomobilinde bulunan Mehmet Atagün, Fatih'deki evinde bulunan Ali Vural Yurdakul ve Gaziosmanpaşa'daki evinde ölü bulunan Reşat Küçükyüce'nin ölüm nedenlerinin sahte rakı olup olmadığı konusundaki araştırmalar ise devam ediyor. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise dokuz ölünün yanısıra sahte rakı nedeniyle çeşitli hastanelere başvuran 44 kişinin tedavilerinin ise sürdüğünü söyledi.
Yetkililer bu kişilerden 12'sinin yoğun bakımda olduğunu açıkladı.

PİYASAYA SÜRECEKLERDİ

Ayazağa Çakırlar Mahallesi'ndeki gecekondudaki sahte rakı imalethanesi ortaya
çıkartarak üç kişiyi yakalayan polis, bu kişilerle birlikte ele geçirilen 34
FMZ 12 plakalı minibüste de satışa hazır yaklaşık bin 400 şişe sahte rakı ele
geçirdi. Gecekonduda yapılan aramada ise 43 şişe satışa hazır sahte rakı, 700 boş rakı şişesi, kapak basma makinesi, 500 kapak, poşet şerit, 20 boş bidon, dört alkol dolu bidon, 500 litrelik su tankı, üç huni ve 150 boş TEKEL kolisi bulundu.


    http://www.radikal.com.tr/7397137397130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.