Sahte rakıya bir kurban daha

Bayrampaşa'daki bir otoparkta oluşturulan imalathanede üretilen sahte rakıdan içtiği için hastaneye kaldırılan Yaşar Gözümoğlu kurtarılamadı.

İstanbul Bayrampaşa'daki bir otoparkta oluşturulan imalathanede üretilen sahte rakıdan içtiği için durumu ağırlaşarak hastaneye kaldırılan Yaşar Gözümoğlu da hayatını kaybetti. Sağlık Bakanlığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tutulan 46 yaşındaki Gözümoğlu, saat 13.00 sıralarında vefat etti. Gözümoğlu'nun, oğlunu askere gönderdikten sonra Kuştepe'deki bir büfeden aldığı sahte rakıyı arkadaşlarıyla içtikten sonra rahatsızlandığı öğrenildi.
İstanbul'da sahte rakının üretiminde kullanılan metil alkol zehirlenmesi sonucu ölenlerin sayısı böylece 6'ya yükseldi. Sahte rakılardan içtikleri belirtilen ve çeşitli hastanelere başvuranların sayısı 34'e çıktı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, dün 33 olan hasta sayısı, Ali Tutkun adlı kişinin TEM Hospital'da tedavi altına alınmasıyla bugün 34'e yükseldi.

İKİ KİŞİ DAHA GÖZALTINDA

Bayrampaşa'daki bir otoparkta imal edilen sahte rakıların ölüm ve zehirlenmelere neden olması nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında iki kişi daha gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, olayla ilgili yürütülen çalışmalar sırasında sahte rakıların üretildiği imalathanenin elektrik tesisatını yaptığı belirlenen A.G., Gaziosmanpaşa'da yakalandı. Bu arada, Gaziosmanpaşa İdris Köşkü Caddesi'ndeki bir büfeden aldığı sahte rakıyı içtiği için rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede tedavi gören Erdinç Yavuziç'in şikayeti üzerine büfe sahibi Fikret Tunç da gözaltına alındı. Polis, sahte rakıların imalatı ve dağıtımına katıldıkları gerekçesiyle E.Ş, T.K. ve C.T'yi de yakalamaya çalışıyor. Arananlar arasında bulunan E.Ş'nin babası H.Ş'nin de sahte içki yaptığı gerekçesiyle poliste kaydı bulunduğu öğrenildi. Poliste sorguları süren sahte rakı imalatçısı A.K., dağıtımı üstlenen eski TEKEL çalışanı E.İ., Gaziosmanpaşa'daki büfelerinde sahte rakı satan M.S. ve kardeşi M.S, Dem Restoran'ın mesul müdürü H.A. ile A.B. ve U.G'nin yarın adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.
Aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan uzman çavuş B.Ç.'nin inzibat karakolunda, sahte rakının imalatında çalışan T.K.'nın da rahatsızlandığı için Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tutulduğu belirtildi. Öte yandan, sahte rakıların imalinde kullanılan araçlara el konularak, Tarım İl Müdürlüğü'ne verildiği bildirildi.


    http://www.radikal.com.tr/7395927395920

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.