Sahte savcı ve polis, 4 kadının 247 bin lirasını dolandırdı

Sahte savcı ve polis, 4 kadının 247 bin lirasını dolandırdı
Sahte savcı ve polis, 4 kadının 247 bin lirasını dolandırdı
Adana'da kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan 3 şüpheli, 20 gün içerisinde telefonla arayıp kandırdıkları 4 kadının toplam 247 bin lirasını dolandırdı.

RADİKAL - Merkez Çukurova İlçesi'nin Belediyeevleri Mahallesi'nde oturan ev kadını 63 yaşındaki H.N.F.'yi arayıp, kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı, terör örgütü adına yapılan soruşturmada, adlarının karıştığını söyleyerek korkuttu. Dolandırıcı, H.N.F.'ye evlerindeki bütün birikimlerini söyledikleri yere bırakmasını istedi. Dolandırıcılara inanan kadın , 70 bin lira değerindeki altınlarını söylenen yeri bıraktı.

Aynı yöntemi kullanan dolandırıcılara inan 45 yaşındaki F.S. 80 bin lirası ve eşine ait ruhsatlı tabancayı, 78 yaşındaki Ö.E. 79 bin lirasını, 53 yaşındaki G.M. ise 18 bin lirasını dolandırıcılara kendi elleriyle teslim etti.

Şikayet üzerine olayla ilgili çalışma başlatan Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu Amirliği ekipleri, olay yerlerindeki güvenlik kameralarının kayıtları ile telefon numaralarını incelemeye aldı. Yapılan araştırmada dolandırıcılık olayını yaptığı belirlenen 25 yaşındaki Yıldırım Süreyya Atalay, 23 yaşındaki Muhammet Ali Karataş ile 28 yaşındaki Celal Altun gözaltına alındı. Suçlamayı kabul etmeyen 3 şüpheli çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.
DHA- Fatih KARAÇALI


  ETİKETLER:

  Fatih

  ,

  Kadın

  ,

  Telefon

  ,

  lira

  ,

  güvenlik