Sahte Selin Girit twitter'da ajanlığa başladı

Sahte Selin Girit twitter'da ajanlığa başladı
Sahte Selin Girit twitter'da ajanlığa başladı
Melih Gökçek'in, attığı bir tweet üzerine ajanlıkla suçladığı BBC muhabiri Selin Girit, kendi adıyla açılan sahte hesap konusunda takipçilerini uyardı.

Radikal.com.tr - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in BBC muhabiri Selin Girit’i “#Yoğurtçu forumundan bir öneri: Duran adam değil, durduran adam olalım. Ekonomiyi durduralım. Tüketmeyin. Altı ay tüketmeyin. Dinleyecekler” tweeti nedeniyle ajan olarak suçlamasına bir destek de bugün Başbakan Erdoğan ’dan geldi.

TBMM’deki grup toplantısında konuşan Erdoğan Girit’i komploculukla suçlayarak “Uluslararası bir yayın kuruluşunun, Türkiye temsilcisi “Duran adam değil, durduran adam olalım. Ekonomiyi durduralım, tüketmeyin. Altı ay tüketmeyin, bizi dinleyecekler” diyor. Bir insan kendi ülkesine karşı böyle bir komplonun içinde yer alabilir mi? Buna gazetecilik denilebilir mi? Bu zihniyet içinde bulunduğu tabanda delik açma zihniyetidir. Zaten bu işin başlangıcında da niyet bu.” dedi.

Öte yandan twitter’da Selin Girit ismiyle sahte hesaplar da açıldı. Özellikle bu sabah açılan ve Selin Girit’in ağzından İngilice tweetler atan bir hesap Selin Girit tarafından takipçilerine şikeyet edildi. @SelinGirit2 hesabı, kendini “BBC’de ajan olarak çalışıyor” diye tanıtarak Girit adına tweetler atıyor. Girit ise takipçilerine "Twitter'da @SelinGirit2 diye benim fotoğrafımla bir sahte hesap açılmıştır. Benimle hiçbir ilgisi yoktur. Spam lütfen!!!" çağrısında bulundu.

BBC: Kurumumuz ve çalışanlarının hedef alınması kabul edilemez

Melih Gökçek ve Redhack arasında hashtag savaşı

 


  http://www.radikal.com.tr/113906611390665

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Selin Girit ile ilgili - AlTapa

  söylenebilecek cok sey var bu kadin ile ilgili ama söylenemeyecek birsey varsa Türkiye´ye zarar vermek istemesidir. Tüketimin kisitlanmasi yoluyla boykot etmek oldukca yaygin bir yöntemdir ve legaldir. Kaldi ki kendi fikri degil, yogurtcu parkinda dile getirilen fikirlerden birini twitter denilen platformda paylasmasi yani gazetecilik yapmasi burada elestirilmektedir. Kendisi de katilabilir bu söylenene, bu onun görüsüdür. Bu bile basli basina Basbakanlik makaminin ve Ankara Belediyesi Büyüksehir Baskanligi makaminin ne kadar tahamülsüz oldugunun kanitidir. Sevgili arkadaslar, gösteriler de, elestiriler de demokratik hak kullanimidir. Gösterilerimi nerede yapacagimi, elestirirken hangi konulara deginecegimi kimseye soracak degilim. Olaylari bu hale getirenlerin Basbakanligin ve Icisleri Bakanliginin emriyle (ve biraz fazla azimle) hareket eden polisimiz oldugu kanitlanmis ve hatta itiraf edilmistir. Buradan ben de katiliyorum Selin hanima; bakkallardan alisveris yapalim, tüketimi mümkün oldugunca azaltalim (yani birikim yapalim evimizde), benzin, tütün ve alkol yani devletin yüksek vergi aldigi ürünleri bir ay tüketmemeye calisalim (nasilsa önümüz ramazan)...

  garip adamlar - orkam_esas

  Bu yobazların bir çoğu başkasının ismiyle sosyal sitelere giriyor. Bazı adamlar, kadın ismi alıp, modern bir yabancı kadın mankenin resmini koyuyor. Sanki modern kadınlar da Tayyipten yanaymış da, sanki modern kadınlar da direnişe karşıymışmış gibi uyduruk metinler yazıyorlar. Tuhaf adamlar vesselam. İşleri güçleri insan yanıltmak, işleri güçleri üçkağıt ve entrika. Sanırsın sosyal medyada değil, Muhteşem Süleymanın haremindeler :)

  doğruya doğru.. - kaşınan adam

  Selin Girit doğru söylemiş ..Dünyanın en pahalı benzini satan hükümetin benzin üzerindeki vergiyi makul seviyelere indirmesi için, altı ay değil bir hafta yapılacak benzin almama protestosu hükümete diz çökertir.

  Anlamadım - malasa22

  Sonuçta bu tweet'i bu kişi atmış mı değil mi? Eğet attıysa son derece düşündürücü...

  bakırköy - ayenoğlu ismail

  yeni tip profiller çıktı ortaya,herhalde bu tip profiller türkiyeye has profiller, ben dünyanın hiç bir yerinde,hiçbir vicdanlı insanın bir lidere duyduğu kin ve öfkeden dolayı ülke batarsa batsın yeterki gitsin psikolojisinde olmayacağı inancındayım bu bence tam arihe geçecek bir ruhsal vakadır