Sahte silah ruhsatı operasyonunun kökü çok derinlerde çıktı

Sahte silah ruhsatı operasyonunun kökü çok derinlerde çıktı
Sahte silah ruhsatı operasyonunun kökü çok derinlerde çıktı
Sahte silah ruhsatı operasyonunda bir emniyet müdürünün de aralarında bulunduğu 100 kişi gözaltına alındı


İSTANBUL - İstanbul'da silah taşıma ve bulundurma hakkı olmayan kişilere sahte belgelerle ruhsat temin edildiği iddiasına ilişkin düzenlenen operasyonda ele geçirilen 300'ün üzerinde sahte ruhsatlı ve ruhsatsız silah, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince uzun süren bir çalışmanın ardından silah taşıma ve bulundurma ruhsatı alma yetkisi olmayan kişileri şirket sahibi göstererek ruhsat temin ettikleri öne sürülen ve aralarında polis memurları ile emekli polislerin de olduğu suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan yaklaşık 100 kişinin sorgusu sürüyor.

Avcılar'da silah üzerine faaliyet gösteren bir iş yerinin sahibi olan Okan A'nın da aralarında bulunduğu bu kişilerin ev, iş yeri ve üzerlerinde ele geçirilen 300'ün üzerinde silah, polislerce İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirilerek incelemeye alındı.

Şebekenin içinde 6 emekli kamu görevlisi ve bir muvazzaf astsubay olduğu öğrenildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan muzavvaf astsubayın Beşiktaş Merkez Komutanlığı’nda tutulduğu belirtildi.

FARUK SÜREN İFADE VERMEYE GELDİ
Yürütülen soruşturma kapsamında Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı Faruk Süren de ifade vermek için emniyet gitti.
Faruk Süren saat 20.30 sıralarında Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gitti. Süren’in silah taşıma ve bulundurma ruhsatı alma yetkisi olmayanlara ruhsat temin eden şebekeyle ilgili soruşturma kapsamında emniyete gittiği öğrenildi.

ÜNLÜ TÜRKÜCÜLER DE İFADE VERECEK 
CNN'in haberine göre, soruşturma İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'a gelen bir ihbar üzerine başladı. 2 aylık teknik takibin ardından operasyon başlatıldı. İstanbul'da 10 ayrı ilçede eş zamanlı baskınlar yapıldı.

Sahte silah ruhsatı operasyonu kapsamında türkücü İzzet Yıldızhan da ifade vermek için emniyete gitti. Şarkıcı Volkan Konak'ın ifade için çağrıldığı öğrenildi.