Şaka olsun diye Rus ruleti oynarken canından oldu

Şaka olsun diye Rus ruleti oynarken canından oldu
Şaka olsun diye Rus ruleti oynarken canından oldu
Samsun'da 35 yaşındaki Murat Sarıkoç, ruhsatsız tabancasını 'Rus ruleti' denilen oyunu oynamak için başına dayadı. Tetiğe bastığında tabancanın ateş alması sonucu yaşamını yitirdi

SAMSUN - Olay dün Atakum İlçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki bir barda meydana geldi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi bölümü mezunu olan ve bir şirkette müdür olarak görev yapan evli ve 5 çocuk babası Murat Sarıkoç, bir barda çalışan arkadaşını ziyarete gitti. Bir süre sohbet ettikten sonra koltukta oturan Murat Sarıkoç iddiaya göre ruhsatsız smith wesson marka toplu tabacansını eline alıp içindeki 6 fişekten 5’ni çıkardı. Sarıkoç arkadaşına, "Silahta tek mermi bıraktım. Şimdi kafama dayayıp rus ruleti oynayacağım. Bunu insanları korkutmak için yapıyorum. Silahı kafama dayadığımda merminin ucunu görüyorum. Bu nedenle korkulacak bişey yok" dedi. Ancak tetiğe dokununca tabancanın ateş alması sonucu başındanvuruldu. Murat Sarıkoç, ambulansla özel bir hastaneye kaldırılarak ameliyat edildikten sonra yoğun bakım ünitesine alındı. Yapılan tüm müdahaleye rağmen bugün yaşamını yitiren Sarıkoç’un cesedi otopsi yapılmak üzere Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayla ilgili polisin yaptığı soruşturma sırasında görgü tanıkları, Murat Sarıkoç’un daha önce de insanları korkutmak için bu oyunu defalarca oynadığını belirtti.(dha/Hakan Çelikbaş)