Sakarya biracıları yozlaşmaya karşı

Ankara'nın Nevizadesi Sakarya Caddesi'nde toplanan birahaneler, son zamanlarda meydana gelen 'kültür yozlaşmasına', festivalle cevap vermeye hazırlanıyor.

ANKARA - Ankara'nın Nevizadesi Sakarya Caddesi'nde toplanan birahaneler, son zamanlarda meydana gelen 'kültür yozlaşmasına', festivalle cevap vermeye hazırlanıyor. Sakarya Caddesi, 16-17 Haziran'da yapılacak festivalle, bölgenin salt birahane olmadığını, kültürel birikimleri de barındırdığını anlatacak.
Son dönemlerde adı cinayetlerle gündeme gelen Sakarya Caddesi'nin böyle bir yer olmadığını anlatmak isteyen esnaflar bir araya gelerek festival düzenliyor. Esnafın sözcülüğünü üstelenen Ahmet Tan, Sakarya Caddesi'nde düzenlenecek bu festivalin sadece eğlence amaçlı olmadığını belirterek, "Kültürel birtakım değerleri yaşatma adına da esnaf olarak katkıda bulunmak istiyoruz. Sakarya Caddesi son zamanlarda çok kan kaybetti. Şimdi düzenlenecek olan bu etkinlikler, caddenin havasını değişirecek" diye konuştu.
Festival kapsamında ışıklarla süslenen Sakarya Caddesi'nde; Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Fikret Bila ile Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay okurlarla bir araya gelecek, Ankara fotoğraflarından oluşan sergi açılacak ve konserler verilecek. Festivalin sponsorları Efes Pilsen ve Çankaya Belediyesi de çeşitli etkinlikler düzenleyecek.