Sakarya Emniyet Müdürü cezaevinde

Sakarya Emniyet Müdürü Faruk Ünsal, Akyazı İlçesi'nde ortaya çıkartılan çeteyle ilgili operasyon öncesi bilgi sızdırdığı iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında tutuklandı

 

SAKARYA -  Akyazı İlçesi'nde geçen temmuz ayında yapılan çete operasyonda aralarında Akyazı Belediye Başkanı AK Partili Yaşar Yazıcı'nın da bulunduğu 32 şüpheli gözaltına alındı. Suç örgütü kurdukları, ihaleye fesat karıştırdıkları, yaralama, tehdit ve rüşvet olaylarını gerçekleştirdikleri ileri sürülen şüphelilerden 6'sı tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

EMNİYET MÜDÜRÜ'NE SUÇLAMA

Tutuklananlar arasında bulunan Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım'ın yeğeni Ali Yıldırım ve serbest kalanlardan Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı ifadelerinde operasyonun yapılacağı bilgisini Emniyet Müdürü Faruk Ünsal'dan aldıklarını söyledi.

Bu ifadeler üzerine Sakarya Emniyet Müdürü Faruk Ünsal hakkında soruşturma başlatıldı. 11 Eylül günü İstanbul Beşiktaş Adliyesi'ne gelen Emniyet Müdürü Faruk Ünsal, soruşturmayı yürüten savcı Mehmet Berk’e ‘şüpheli’ olarak 4 saat ifade verdi.
İKİNCİ KEZ İFADE VERDİ

Soruşturma kapsamında Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 1 komiser ve 1 polis memurunun dün ifadesini alan savcı Mehmet Berk, ardından Sakarya Emniyet Müdürü Faruk Ünsal'ı yeniden ifade vermeye çağırdı.

Komiser ve polisin ifadelerinde suçladığı belirtilen Emniyet Müdürü Faruk Ünsal öğle saatlerinde İstanbul Beşiktaş'daki adliyeye gelerek savcı Mehmet Berk'e ‘şüpheli’ olarak yeniden ifade verdi.Ünsal daha sonra tutuklandı. (dha)