Sakat sokak köpeği için yurtdışından yürüteç getirtti

Sakat sokak köpeği için yurtdışından yürüteç getirtti
Sakat sokak köpeği için yurtdışından yürüteç getirtti
- Kocaeli'de, doğuştan omurgasında bozukluk olan Kangal kırması sokak köpeğine bir hayvansever sahip çıktı. Hovanseverler Korhan Karaaslan, yurtdışından özel olarak getirttiği yürüteçle, 'Sütlaç' adını verdiği köpeğin yürümesini sağladı.

Kocaeli Üniversitesi öğretim görevlisi olan Korhan Karaaslan, üniversite bahçesinde omurgasındaki bozukluk nedeniyle iki arka ayağını hareket ettiremeyen Kangal kırması sokak köpeğine sahip çıktı. Götürdüğü veteriner hekimde ameliyat ettirdiği ve 'Sütlaç' adını verdiği köpeğe evinde bakan Karaaslan, köpek yine yürümekte güçlük çekince yurtdışından özel yürüteç getirtti.

 

'RAHATÇA YÜRÜYEBİLİYOR'

Sütlaç'ın diğer köpekler gibi oynadığını görünce çok mutlu olduğunu söyleyen Korhan Karaaslan şöyle dedi:"Üniversite bahçesinde gördügümüzde köpeğin durumuna çok üzülmüştük. Yiyecek birşeyler verdikten sonra köpeğe sahip çıktık. Daha sonra bir veteniren hekimde rahatsızlığının tespiti yapıldıktan sonra ameliyat edildi. Köpeğin yürümekte güçlük çektiğini görünce yurtdışından özel yürüteç getirttik. Şimdi sütlaç rahatça yürüyebiliyor."

Ergün AYAZ- Orhan UZUN/İZMİT-DHA 


    ETİKETLER:

    bakan