Sakık operasyonda

PKK'nın ikinci adamı sayılan Şemdin Sakık'la birlikte müebbet hapse mahkûm olduktan sonra Topluma Kazandırma Yasası'ndan yararlandırma yasasına başvuran Arif Sakık, talebinin görüldüğü mahkemeye, "Operasyondayım, gelemiyorum" diye dilekçe gönderdi.

DİYARBAKIR - PKK'nın ikinci adamı sayılan Şemdin Sakık'la birlikte müebbet hapse mahkûm olduktan sonra Topluma Kazandırma Yasası'ndan yararlandırma yasasına başvuran Arif Sakık, talebinin görüldüğü mahkemeye, "Operasyondayım, gelemiyorum" diye dilekçe gönderdi.
Muş'ta tren raylarının sökülüp trenin Murat Nehri'ne uçması, ayrıca iki kişinin öldürülmesi eylemi nedeniyle 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından müebbet hapis cezasına çarptırılan Arif Sakık, Topluma Kazandırma Yasası'ndan yararlanmak için talepte bulunmuştu. Dün yapılan duruşmada mahkemeye bir dilekçe gönderen Arif Sakık, güvenlik güçleriyle operasyonlara katılmak için cezaevinden dışarıya çıkarılacağını, bu nedenle de duruşmaya katılamayacağını belirtti. Savcı Mehmet Ali Pekgüzel ise güvenlik güçlerine yeterince yardımcı olmadığını ileri sürerek Arif Sakık'ın Topluma Kazandırma Yasası'ndan yararlanmamasını istedi.


    http://www.radikal.com.tr/7500927500920

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.