Şakir Süter son yolculuğuna uğurlandı

Yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle yaşamını yitiren gazeteci-yazar Şakir Süter dün gözyaşları içinde toprağa verildi.

İSTANBUL - Yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle yaşamını yitiren gazeteci-yazar Şakir Süter dün gözyaşları içinde toprağa verildi.
Süter için ilk tören çalıştığı Akşam gazetesi önünde düzenlendi. Törene Süter'in ailesi, arkadaşları ve Akşam gazetesi çalışanları katıldı. Süter 'in oğlu Barış Süter, babası için şunları söyledi: "Biricik oğlu olarak gözyaşı dökmedim, çünkü hayatında tek pişmanlık olmayan, hep dik ve ilkeli yaşayan, herkesi sevmiş ve kucaklamış bir insanın ardından gözyaşı dökülmez. Bana dik durmayı, dik yaşamayı babam öğretti. İnsan ilişkilerini, dostluğu ve sevgiyi ondan öğrendim."
Süter için bir törende onur kurulu üyeliğini yaptığı Cağaloğlu'ndaki Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nde yapıldı. Törenden sonra Süter'in cenazesini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde kılınan namazın ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Gazeteci Şakir Süter'in cenaze törenine ailesi, akrabaları, yakınları ve vatandaşların yanı sıra CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, AKP İstanbul Milletvekili Ertuğrul Günay da katıldı.