Sakra'nın sahte kimliği Hatay'dan

Suriye uyruklu Luani Sakra'nın, 6 Ağustos'ta Diyarbakır'da yakalandığında üzerinden çıkan 'Erkan Özer' adına düzenlenmiş sahte kimliği İskenderun İlçesi Nüfus Müdürlüğü'nden temin ettiği belirlendi.
Haber: UFUK AKTUĞ / Arşivi

HATAY - Suriye uyruklu Luani Sakra'nın, 6 Ağustos'ta Diyarbakır'da yakalandığında üzerinden çıkan 'Erkan Özer' adına düzenlenmiş sahte kimliği İskenderun İlçesi Nüfus Müdürlüğü'nden temin ettiği belirlendi. İstanbul'da iki yıl önce 62 kişinin öldüğü patlamalarda kullanılan bombaları imal ettiği ileri sürülen Sakra'ya kimlik verdikleri iddiasıyla İskenderun Nüfus Müdür Yardımcısı Y.Y. ile memur C.K. açığa alındı.
Kaide'nin Türkiye sorumlusu olduğu iddia edilen Sakra'nın üzerindeki sahte kimliğin İskenderun Nüfus Müdürlüğü'nden alındığı ortaya çıktı. Bunun üzerine gizli bir soruşturma da Hatay'ın İskenderun ilçesinde yürütülmeye başlandı. Ankara'dan gönderilen bir ekip ile Hatay polisi ortaklaşa, Sakra'nın bu kentte bağlantıları olup olmadığını araştırmaya başladı.
Sakra'ya sahte kimliğin düzenlenmesiyle ilgili İskenderun Nüfus Müdürlüğü'nde görevli müdür yardımcısı Y.Y. ile memur C.K açığa alındı. Bu memurların ifadelerine de başvuran yetkililer, toplanan delillerin önümüzdeki günlerde savcılığa verileceğini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7558847558840

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.