'Salak Ebru' krizini Ebru çözdü

'Salak Ebru' krizini Ebru çözdü
'Salak Ebru' krizini Ebru çözdü
Fethiye'de bir lisede incelemelerde bulunan Kaymakam Ekrem Çalık'ın girdiği sınıfta, öğrencilerin şakalaşmak için tahtaya yazdığı 'Salak Ebru' yazısı, krize neden oldu. Krizi 'o Ebru' kağıt mendille yazıyı silerek çözdü.

FETHİYE – Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Fatih Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulunan Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’ın girdiği bir sınıfta, öğrencilerin şakalaşmak için tahtaya yazdığı ’Salak Ebru’ yazısı, krize neden oldu. Korumalar ve öğretmenlerin, Kaymakam Çalık’ın görmesini istemediği yazıyı, silgi bulunamayınca ’Ebru’ adlı öğrenci kağıt mendille sildi. 

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, 13 Şubat’a kalp krizi sonucu ölen edebiyat öğretmeni Adem Sertel’in görev yaptığı Fatih Anadolu Lisesi’ne ’Başsağlığı’ dilemek için gitti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, okul yönetimi ve öğretmenlere başsağlığı dileyen Kaymakam Çalık, daha sonra okulda incelemelerde bulundu. 

Kaymakam Çalık, bir sınıfa girerek öğrencilerle sohbet etmek istedi. Kaymakam Çalık öğrencilerle konuşurken, korumaları ve Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, öğrencilerin şakalaşırken yazı tahtasına yazdıkları ’Salak Ebru’ yazısını fark etti. Kaymakam Çalık’ın yazıyı görmemesi için silgi arayan bir öğretmen bulamayınca yazıyı eliyle silmek istedi ancak başarılı olmadı. 

Sınıfta gülüşmelere neden olan yazıyı silmeye çalışan görevliler, tahtanın önünü kapatarak yazının görünmesini engellemeye çalıştı. Bir görevli yine eliyle tahtadaki yazıyı silmek istedi. Bu görevlinin de başarılı olamaması üzerine devreye elindeki kağıt mendille tahtaya gelen ’Ebru’ adlı öğrenci girdi. Sınıfta kısa süreli kargaşaya neden olan yazının Ebru tarafından silinmesi ardından Kaymakam Ekrem Çalık konuşmasına devam etti. Öğrencilere başsağlığı dileyen Çalık, daha sonra öğütler vererek sınıftan ayrıldı.


ERGÜN TOS / DHA