Saldırgan akraba çıktı: Kıskandığı için asit atmış!

Saldırgan akraba çıktı: Kıskandığı için asit atmış!
Saldırgan akraba çıktı: Kıskandığı için asit atmış!
İstanbul Ataşehir'deki bir restoranın oyun alanında oynayan 3 yaşındaki Y.K.'nın yüzüne asit atan saldırgan, çocuğun akrabası çıktı. Poliste suçunu itiraf eden şüpheli C.A. "Aile içinde Y.K.'ya aşırı ilgi gösteriliyordu. Onu kıskandığım için böyle yaptım" dedi.

İSTANBUL - Ataşehir’de ünlü bir lokantada yemek yiyen Avukat Işıl G.’nin 3 yaşındaki oğlu Y.K.’ya oyun yerinde oynarken asitli madde attığı ileri sürülen şüpheli C.A. poliste suçunu itiraf etti. C.A.’nın, polise, eşinin ablasının oğlu olan minik Y.K.’yi "aile içinde aşırı ilgi gösterildiği" için kıskandığını ve saldırıyı bunun için yaptığını söylediği öğrenildi. 

C.A., Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından akşam saatlerinde Ümraniye Çekmeköy’de yolda yürürken yakalandı. Gözaltına alınan C.A., evinde arama yapıldıktan sonra Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Zanlı, saat 21.25 sıralarında da elleri kelepçeli olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne getirilerek, dedektifler tarafından sorguya alındı.

ÇELİŞKİLİ İFADELER VERİYOR

Şüpheli C.A.’nın, ilk ifadesinde, kendisini sorgulayan polislere olayı gerçekleştirdiğini itiraf ettiği öğrenildi. C.A., "aile içinde aşırı ilgi gösterildiği" için minik Y.K.’ye karşı böyle bir olaya kalkıştığını, çocuğu kıskandığını söylediği belirtildi. C.A.'nın olaydan sonra pişmanlık duyduğunu polislere anlattığı kaydedildi. Sürekli çelişkili ifadeler verdiği öğrenilen C.A.’nın yarın avukat eşliğinde resmi ifadesinin alınacağı açıklandı.

KAMERE KAYITLARI SİLİNMİŞ OLABİLİR

Soruşturmayı çok yönlü olarak sürdüren Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri olayın meydana geldiği lokantanın kameralarına, lokanta yetkililerinin haberi olmadan dışarıdan müdahale edilmiş olabileceği bilgisine ulaşıldı. Olay sırasında çekilen muhtemel görüntülerin bir hacker tarafından dışarıdan bir müdahale ile silinmiş olabileceği ihtimali üzerine görüntülerin kaydedildiği bilgisayar kasası polis tarafından inceleme altına alındı. Yapılan incelemede bilgisayar kasasındaki silinmiş olma ihtimali olan olay anı görüntülerine ulaşmak için çalışma yapıldığı belirtildi.

(DHA-Hürriyet)