Saldırı yok, sadece kurtarıyorlar!

Kabataş'tan Ortaköy'e giderken bir kazaya şahit olan vatandaşlar, sürücüyü kurtarmak amacıyla Jaguar marka aracın üzerinde zıp zıp zıpladı.

İSTANBUL - Kabataş'tan Ortaköy'e giderken bir kazaya şahit olan vatandaşlar, sürücüyü kurtarmak amacıyla Jaguar marka aracın üzerinde zıp zıp zıpladı.
Zeynel Alkaya'nın kullandığı 34 SAL 20 plakalı otomobil, dün Dolmabahçe Sarayı önünde bir trafik aracı tarafından sıkıştırıldı. Kontrolden çıkan otomobil, yol kenarındaki bir ağaca çarparak durabildi. Sürücü Alkaya araç içinde sıkışıp kaldı. Aracın arka koltuğunda oturan Aslı Kartal ise hafif yaralandı. Çevreden yetişenler ön tarafı harap olan Jaguar'ın sıkışan kapısını kırmayk için aracın üzerine çıkıp zıplamaya başladı. Daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri yarım saat süren çalışmanın ardından Alkaya'yı sıkıştığı yerden kurtardı. Vatandaşlar, bu sırada itfaiyenin çalışmalarını yönlendirmek istedi. Hastaneye kaldırılan Alkaya ile Kartal'ın durumunun iyi olduğu belirtilirken polis otomobili sıkıştıran aracı arıyor.