Saldırıdan önce: Ezeriz, döveriz! Saldırıdan sonra: Şiddetle kınarız!

Saldırıdan önce: Ezeriz, döveriz! Saldırıdan sonra: Şiddetle kınarız!
Saldırıdan önce: Ezeriz, döveriz! Saldırıdan sonra: Şiddetle kınarız!
Hürriyet Gazetesi'ne yönelik saldırıların ardından tehditler savuran isimler, Ahmet Hakan'ın fiziksel saldırıya uğramasından sonra ağız değiştirdi.

ABDURRAHİM BOYNUKALIN

SALDIRIDAN ÖNCE: EVİNİN ÖNÜNE GİDECEKTİM

Hürriyet Gazetesi'ne düzenlenen ilk saldırıda kalabalık gruba açıklama yaparak kendisini tanıtan ve daha sonraki günlerde ortaya çıkan bir videosunda Ahmet Hakan’ın Nişantaşı’ndaki evinin önüne gitmeyi düşündüğünü söyleyip “Bunlar dayak yememişler hiç. Bizim hatamız bunlara zamanında dayak atmamak oldu!” diyen AK Parti Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, Ahmet Hakan'a saldırı sonrası bir mesaj yayınladı.

SONRA: EVİN ÖNÜNDE DÖNECEK KADAR KALLEŞ DEĞİLİZ

Abdurrahim Boynukalın, saldırı haberinden birkaç saat sonra Twitter'da bir açıklamada bulundu.

"Bizim duruşumuz ve geçmiş olsun mesajı" şeklinde yaptığı paylaşımda Boynukalın, "Tarihinde asla şiddete bulaşmayan tertemiz bir hareketiz. Ne eli taşlı, sopalı insanlarla gazete camı indirecek kadar çapulcuyuz ne de evinin önünde dört kişiyle gazeteci dövecek kadar kalleşiz" dedi.

CEM KÜÇÜK

SALDIRIDAN ÖNCE: İSTERSEK SİNEK GİBİ EZERİZ

Star Gazetesi yazarı Cem Küçük, 9 Eylül'de köşesinden Ahmet Hakan'ı tehdit etmiş ve  "Şizofreni hastaları gibi hala kendini Hürriyet’in Türkiye ’yi yönettiği günlerde zannediyorsun. İstersek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hala hayatta kalabiliyorsun" demişti.

SALDIRIDAN SONRA: ŞİDDET DİLİNE BAŞVURMAM

Ahmet Hakan'ın dün gece saldırıya uğramasının ardından bugün 24TV'de katıldığı canlı yayında saldırıyı kınayan Cem Küçük, şunları söyledi:

''Bir kere şunu amasız fakatsız söylemek lazım ki, Ahmet Hakan’ı tekme tokat dövenleri şiddetle kınıyorum. Bu vandallığı yapan, eşkıyalığı yapan bu 4 kişinin yaptığı şey şehir eşkıyalığıdır. Ben bugüne kadar şiddet diline başvurmuş biri bile değilim. Aklımın ucuna bile gelmez. Kavgaya bile karışmışlığım hayatım boyunca yoktur.'' (www.hurriyet.com.tr)


  http://www.radikal.com.tr/144341914434193

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir çiçeği öldürebilirsiniz ama baharı öldüremezsiniz - user392546

  Ezeriz, döveriz! Saldırıdan sonra: Şiddetle kınarız! Çok doğru böyle bir demeç verebilmeniz için insanlık ceketini çıkarıp postunuzu giymeniz gerekir. Sizi tarih yazmayacak, yaşadığınızı karınca bile farketmeyecek gideceğiniz yerde toprak bile kabul etmeyecek

  Ayni Senaryo Ayni Film - akrep93

  KINAMAK ve KINA YAKMAK arasindaki ikiyüzlülük.Madem iki kelimenizden birini delikanlilikla süslüyorsunuz,hemen neden yelkenleri suya indiriyorsunuz?Yakalanan sahis hemen yalana basvurmus "trafik kavgasi " diye.Madem yazariyla,sokak eskiyasiyla bu kadar delikanlisiniz yaptiginizin arkasinda dursaniza.Tüm sorumlular ve söylemleriyle bu olaya zemin hazirlayanlarda bir tek açiklama var "siddetle kinariz".Bu tip olaylarda hesap verecek yerel yöneticiler veya iktidar mensuplaridir.Eger rahatça siddeti ve ölümü savunanlara bizden diye hiçbirsey yapmazsaniz,toplumun gelecegi nokta burasidir.Bu filmin aynisini Dink cinayetinde seyretmistik,demek ki maalesef ders almamisiz.Simdi sira koruma istegini savsaklayan valinin ilk firsatta bakanliga getirilmesi.

  ATIP TUTMAK - user400353

  soylerken guzelce atip tutanlar, boyle bir olay sirasinda hemen kinamaya gecmeleri tuhaf olmus