Saldırıdan sonra siftah bugün yapılacak

Altı kişinin öldüğü, 100'den fazla insanın yaralandığı saldırının ardından hızla yaralarını saran Anafartalar Çarşısı, bugün törenle 'siftah' yapacak.

ANKARA - Altı kişinin öldüğü, 100'den fazla insanın yaralandığı saldırının ardından hızla yaralarını saran Anafartalar Çarşısı, bugün törenle 'siftah' yapacak.
Anafartalar Caddesi'nin giriş ve çıkışındaki bariyerler, dün sabah kaldırıldı ve caddede trafik akışı başladı. Ancak çarşıya dükkân sahipleri dışında giriş ve çıkışlara, dün de izin verilmedi. Cadde girişindeki dükkânlardan bazıları onarımı tamamlayarak kapılarını müşterilerine açmaya başladı. Çarşıya ve belediye araçlarıyla Ulus çevresine, açılışa çağrı yapılan, "Türkiye'nin kalbi Anafartalar'da atacak. Tek yürek, tek ses olmak için.
Anafartalar Çarşı açılışında buluşalım" yazılı afişler asıldı.
Anafartalar Çarşısı esnafı, patlamayı dükkânlarına astıkları pankartlarla kınadı. Esnaf dükkân camlarına "Türk halkına yapılmış bu terör eylemini lanetle kınıyoruz. Milletimizin başı sağ olsun", "Milletimize yapılmış bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kaybettiklerimize Allah'tan rahmet diliyoruz" ve "Hain saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara Allah'tan acil şifalar diliyoruz. Ulus esnafına geçmiş olsun" yazılı pankartlar astı.