Saldırıyı yapanlarla ilgili ilk bilgiler

Saldırıyı yapanlarla ilgili ilk bilgiler
Saldırıyı yapanlarla ilgili ilk bilgiler
Dün Başkent'in kalbi Kızılay'da siviller terör saldırısının hedefi oldu. Bombalı saldırıyı gerçekleştirenlerin 1'i kadın 2 kişi oldukları iddia ediliyor.

RADİKAL - Ankara'daki patlamanın ardından olayla ilgili olarak 12 savcı görevlendirildi. Bunların 4’ü Adli Tıp’ta, 4’ü çeşitli hastanelerde otopsi işlemlerine katılırken, 4’ü de olay yerinde inceleme yaptı.

Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre, saldırganların 2’sinin de olay yerinde öldüğü tespit edildi. Canlı bomba olduğu değerlendirilen kadın saldırganın kimliği, gece saatlerinde belirlendi.

'CAMDAN DIŞARI FIRLADIM'

Yanan otobüsün hemen arkasındaki belediye otobüsünün şoförü Necati Yılmaz, başı kanlar içinde olay anını, “Patlama sağ tarafımızda oldu. Ben orta şeritteydim bir anda büyük bir patlama oldu. Otobüsü havaya kaldırdı, yolun sol tarafına attı. Havalandık ve yere düştük. Ben camdan dışarı fırladım” cümleleriyle anlattı.

'ALEV TOPU ŞEKLİNDE PATLADI'

Yanan otobüsün arkasındaki otobüste bulunan Doğan Aşık da bir aracın gelerek önlerindeki otobüse yanaştığını, o sırada büyük bir alev topu şeklinde patlama gördüğünü, 2 kez patlama olduğunu, kendisini otobüsten dışarı attığını söyledi. (Habertürk)

Ankara'da kullanılan araç 10 Ocak'ta çalınmış

Saldırıda hayatını kaybeden Ozancan, gar patlamasında arkadaşını yitirmişti

'Terörle yaşamaya alışmamız gerekiyor' diyen Abdülkadir Selvi'ye tepki

Murat Yetkin yazdı. "Terörün ta kendisi"

Davutoğlu'ndan Ankara mesajı