Salih Memecan'ın karikatürüne 'Diren City'li yanıt

Salih Memecan'ın karikatürüne 'Diren City'li yanıt
Salih Memecan'ın karikatürüne 'Diren City'li yanıt
Salih Memecan'ın bugünkü Sabah Gazetesi'nde yayınlanan ve büyük tepki toplayan karikatürüne 'Diren City'li yanıt geldi.

Radikal.com.tr - Sabah gazetesi karikatüristi Salih Memecan, çizdiği karikatürde Gezi eylemcilerini 'emir kulu' olarak gösterdi. Eşi AKP 'den milletvekili olan Memecan'a en büyük tepki 12 Haziran'da Ankara Güvenpark'ta polis tarafından başından vurularak öldürülen Ethem Sarısülük'ün ağabeyinden geldi. Ethem'in ağabeyi Mustafa Sarısülük karikatürü kınadı.Mustafa Sarısülük şu tweet'i attı: Bizim kardeşlerimize kimse öl emrini vermedi. Sistemin karikatürcüsü S.Memecan'ı kınıyoruz! 

Salih Memecan'ın Gezi karikatürü sosyal medyada tepki çekti


KARİKATÜRLÜ CEVAP
Salih Memecan'ın karikatürüne yanıt sosyal medyadan geldi. Karikatüre 'medya' vurgusuyla gönderme yapıldı.SAVUNMA: ÖLÜM ÜZERİNDEN SİYASET YAPILMASINI ELEŞTİRDİM

Karikatürsit Salih Memecan bu karikatürü neden çizdiğini Medyatava’ya açıkladı.

Sabah Gazetesi çizeri, karikatürist Salih Memecan Medyatava‘ya şu açıklamayı yaptı: “Bugünkü karikatürüm ile ilgili olarak gelen tepkilerin farkındayım. Ben sadece genç birilerinin ölümü üzerinden siyaset ve prim yapmanın aşağılık bir şey olduğunu dile getirmek istedim.. Karikatürde bunu eleştirdim.”


  http://www.radikal.com.tr/1151447115144713

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tepkisel(reaksiyoner) olmaya başladılar - enver altın

  Kendi kendilerine, özgün karikatür çizemez duruma mı geldiler ki bir karikatür çizildi mi onu taklit ederek diyeceklerini diyorlar. Bu tutum tepkisellik(reaksiyonerlik) diye bilinir ve makbul değildir. Artık bu duruma gelmiş olmalılar.

  Saolasin be salih Memecan - tunc2013

  Yorumlari okuyunca salih memecanin nasil da birilerinin nasirli ayagina bastigini goruyorum. Noldu canlar birileri de yalan diyememis sadece ''soyleydi boyleydi..slan di filandi..' yorumlari. Iyi de korkacak ne var cikin deyin ki evet ben de emir aldim ama boyle olacagini yani vatandasin canina malina zarar verecegimizi bilmiyordum. Ozgurluk isterke baskasinin ozgurlugunu ihlal ettigimi onlari rahatsiz ettigimi bilmiyordum. Bu kadar basit veya biliyordum da derdim ozgurluk degildi de diyebilirsiniz..Aldigimiz talimat geregi onlari yapmak zorundaydik da diyebilirsiniz. Bu kadarcik durustlugu de artik bize cok gormeyin hic olmazsa salih memecana cok gormeyin ne de olsa siz ''sanatci ruhlu'' '' mizahci'' gezi ruhlarisiniz.

  Sosyal medyanin intikami - Ayse Sule

  Intikam, buram buram plagiarism kokan bir yemekmis meger :) O cok ovundugunuz orantisiz zekaniz ve ozgun espri anlayisiniz buraya kadarmis demek.

  Mizah - cartony

  Salih Memecan, mizahı ölenlerle dalga geçmek sanmış. Yılların karikatüristisin, neyi nasıl çizersen ne anlama geleceğini bilen adamsın. En azından mesleğine saygın olsun da çık özür dile, kendin karikatür olma bu yaştan sonra.

  Eleştiri mi? - Pe@ce

  Salih Memecan, o takdirde kendini ifade etme sorunun var; dilersen çizdiğin karikatüre bir daha bak, sonra da kendini savunmank için sarfettiğin cümlelere. Eleştiri mi görüyorsun yalakalık mı?

  korku gözlerinizde - metinarslan

  sen ve senin gibiler oldukça gerçek için savaşan ,dövüşen ve direnenler hep olacaktır güneş balçıkla sıvanmaz sen ve biat ettiğin iktidarın korkunuzdan kabuslar görmeye devam edeceksiniz.ve son söz direnenler hep kazanır bunu sen ve ağababaların iyi bilirsiniz korkun bundan değilmi ama haklısın bencede kork:)

  Ölüm - Atilla Tekin

  Bir insanın ölümü çok acıdır. Ama sanki birileride ölüm olsada bir protesto yapsak diye ellerini oluşturuyor.