Salihli'de öğrenciye 'Eşek Gibi Anır' cezası!


Salihli'de öğrenciye 'Eşek Gibi Anır' cezası!

Salihli'de öğrenciye 'Eşek Gibi Anır' cezası!
Manisa'nın Salihli İlçesi'nde Misak-ı Milli İlköğretim Okulu'nda, bir öğrenciye verilen ceza şok etkisi yarattı. Arkadaşları ile yaramazlık yapan 4'ncü sınıf öğrencisi H.T.'e okul Müdürü Bayram Özkul tarafından 'eşek gibi anırma' cezası verildiği iddia edildi.Salihli'de, Misak-ı Milli İlköğretim Okulu'nda eğitim gören 4'ncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki H.T., İstiklal Marşı okunacağı sırada öğrencilerden birisi yaramazlık yaptı. Öğrencilerden ses geldiğini duyan okul müdürü Bayram Özkul, Harun Tekin'i yanına çağırdı. Tekin'e neden yaramazlık yaptığını soran Müdür Özkul, H.T.'in “Ben yaramazlık yapmadım. Arkadaşlarım ses çıkarıyorlar” dedi.
Bunun üzerine elindeki mikrofonu 9 yaşındaki öğrenci H. T.'e veren Müdür Özkul, tüm okul öğrencilerinin gözleri önünde ‘Eşek Gibi Anır” dedi. Harun Tekin Okul Müdürü'nün bu isteğini geri çevirince Müdür, T.'in önce ayağına bastı, daha sonra da ensesine tokat atıp yerine geri gönderdi. Bu olayı gören ve aynı okulda okuyan 14 yaşındaki ağabeyi S.T., olayı babası Mustafa Tekin'e anlattı. Öfkeli bir şekilde okul müdürünün yanına giden Baba Mustafa Tekin, çocuğuna neden böyle davranıldığını sordu. Okul Müdürü Bayram Özkul ise yaşanan olayları yalandı.
Konuyla ilgili olarak bilgi veren Baba Mustafa Tekin “Oğlum Serhat, okulda yaşanan olayı yanıma gelip anlatınca çok öfkelendim ve hemen okula gittim. Okul Müdürü ise böyle bir harekette bulunmadığını söyledi. Ancak tüm okul öğrencileri yaşanan olayı bizzat görmüş. Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Karabıyık'a durumu anlattım. Bu müdür hakkında gerekenin yapılmasını istiyorum” dedi.
Minik öğrenci H.T. ise “İstiklal Marşı okunacağı sırada arkadaşlarımdan sesler geliyordu. Okul Müdürü'de o esnada beni yanına çağırdı. Ben ses çıkarmadığımı söylediğim halde ayağıma basıp, elime mikrofonu verdi ve “Eşek Gibi Anır” dedi. Bu isteğini geri çevirince de enseme tokat atıp beni geri gönderdi. Tüm okul arkadaşlarıma rezil oldum. Çok kötüyüm” dedi.

‘BU BİR PROVAKASYON”
Okul Müdürü Bayram Özkul ise hakkında çıkan iddiaların kesinlikle asılsız olduğunu söyledi. Özkul “İstiklal Marşı okunduğu sırada çok ses çıkıyordu. Bütün öğrenciler de sesi H.T.'in çıkardığını söyledi. Ben de onu yanıma çağırıp, deşarj olması anlamında “Bağıracaksan gel burada bağır”dedim. Söz konusu ifadeyi kesinlikle kullanmadım. Hakkımda söylenen tüm sözleri reddediyorum. Bu olayın altında başka nedenler çıkacak. Bunu hep birlikte göreceksiniz” dedi.(dha)