'Şalvar Davası' gerçek oldu

Manavgat ilçesine bağlı Sırtköy'ün kadınları, "Köye su getirmeyi başaramadılar" diye eşlerine kızınca, aynı yatağa girmeme kararı aldı.

ANTALYA - Manavgat ilçesine bağlı Sırtköy'ün kadınları, "Köye su getirmeyi başaramadılar" diye eşlerine kızınca, aynı yatağa girmeme kararı aldı. Araya Manavgat Kaymakamı Mehmet Çapraz girerken, köyün erkekleri bürokratların kapısını aşındırıp, yardım istiyor.
Müjde Ar ve Şener Şen'in başrollerini paylaştığı 'Şalvar Davası'nda köylü kadınlar, seks yasağı koyup erkeklere istediklerini yaptırmayı başarıyordu. Manavgat'a 30 kilometre uzaklıktaki Sırtköy'de susuzluktan yakınan kadınlar, beceriksizlikle suçladıkları eşlerini cezalandırma kararı aldı. Kadınlar, köye su getirilinceye kadar eşleriyle aynı yatakta yatmama kararı aldıklarını ilan etti. Kadınları eşleri için "Erkekliklerini gösterip köye su getirsinler, biz de onlara yataklarımızı açalım" dedi.
Kaymakam espri sandı
Sırtköy'e düzenlenen gezide yaşananları anlatan Manavgat Kaymakamı Mehmet Çapraz,
"Yaşlı bir kadın, su olmadığı için eşiyle yatmayacağını söyledi. Bunu önce espri zannettim, ama köyde gerçekten de böyle sorunlar yaşanıyormuş" dedi. Köy erkeklerinin de bu konuda kendisine dert yandığını ve çözüm istediğini ifade
eden Çapraz, suyun köye getirilmesi için gerekli hazırlıkların başlatıldığını kaydetti. Çapraz, "Köy halkı magazinsel bir hava katarak durumu yetkili makamlara ulaştırmayı hedeflediler. Amaçlarına da ulaştılar" dedi.