Samatya davası: Beni o eve götürdüler

Samatya davası: Beni o eve götürdüler
Samatya davası: Beni o eve götürdüler

Samatya’da 85 yaşındaki Maritsa Küçük’ü öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapis istemiyle tutuklu yargılanan Murat Nazaryan, kendisini cinayet yerine üç kişinin götürdüğünü öne sürdü.
İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Murat Nazaryan, üçüncü kez hâkim karşısına çıkarken şöyle ifade verdi:
“Ben bu suçu işlemedim. Beni bu suça sürükleyen üç kişiyi tanımıyorum. Bana bu üç kişi, ‘Seni öldürürüz, akrabanı da öldürürüz’ dediler. Beni maktulün öldürüldüğü eve zorla götürdüler. Bana ‘Bu iş acemi işi olsun’ dediler. Birlikte içeri girdiğimizde üçü birlikte maktuleye saldırdılar. Üzerlerinde silah vardı ancak bıçakla yaptılar. Hatta ellerindeki bıçak küçük bıçaktı. Maktulün evinden bıçağı aldılar. Tek bir bıçak vardı. O da meyve bıçağıydı. Zaten maktuleye bir bıçak vurduktan sonra ben kaçtım. Benim önce parmağımı kesip parmağımdan kan aldılar. Bu kanı oradaki bir telefon faturası gibi bir belgenin üzerine sürdüler. Karakolda da psikolojik baskı altındaydım. Orada anlatamadım. Sorgu hâkimliğinde ve ilk mahkemede de korktuğum için bunları söyleyemedim. Artık yapacak bir şeyim kalmadı. Bu nedenle açık beyanda bulunuyorum. Cezaevinde de kendimi güvenlikte hissetmiyorum. Uyuyamıyorum ve hap kullanıyorum.”
Küçük ailesinin avukatı Eren Keskin de daha geniş soruşturma istedi.