Samsun'da 100 kilo eroin ele geçirildi

Samsun'da 100 kilo eroin ele geçirildi
Samsun'da 100 kilo eroin ele geçirildi
Samsun'un Canik ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, 100 kilo 632 gram eroin ele geçirildi.

SAMSUN - Van'dan İstanbul 'a bir kamyonet ve bir minibüsle eroin sevkıyatı yapılacağı ihbarına alan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Belediyeevleri Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde tertibat aldı.

Operasyona katılan ekipler önce Paşa Yerli'in (41) yönetimindeki 65 AK 454 plakalı minibüsü durdurdu. Ardından söz konusu aracın durdurulduğu yerin yaklaşık 2 kilometre geride bekleyen ve Kadir Yerli'nin (48) kullandığı 06 BN 2511 plakalı kamyoneti de zapt altına aldı.

Ekipler her iki araçta yaptıkları yüzeysel aramada, suç unsuruna rastlamayınca araçlar Çevik Kuvvet Müdürlüğü bahçesine çekildi.

Narkotik detektör köpeği “Ece” marifetiyle yapılan aramada kadir Yerli'nin kullandığı 06 BN 2511 plakalı kamyonette 190 paket halinde 100 kilo 632 gram eroin bulundu.

Olayla ilgili amca çocukları oldukları öğrenilen Kadir ve Paşa Yerli gözaltına alındı. Soruşturma çok yönlü sürdürülüyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Acar, “Ekiplerimiz değerlendikleri ihbar üzerine durdurulan araçta, narkotik köpeğimiz 'Ece' vasıtasıyla araçtaki aramalarda 100 kilo 630 gram eroin yakalanarak şahıslar gözaltına alınmıştır. Yaklaşık 15 gün önce ekiplerimiz yine 41 kilo 600 eron ele geçirmişti” dedi. (aa)