Samsun'da kilise derneğine saldırdılar

Agope Protestan Kilisesi Derneği'nin camlarını kıran saldırganlar dernek binasına 50 metre uzaklıkta bulunan tabelayı da siyaha boyayıp kaçtı. Samsun'un Atakent beldesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Agope Kilisesi Derneği binası...

SAMSUN - Agope Protestan Kilisesi Derneği'nin camlarını kıran saldırganlar dernek binasına 50 metre uzaklıkta bulunan tabelayı da siyaha boyayıp kaçtı. Samsun'un Atakent beldesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Agope Kilisesi Derneği binası, dün sabaha karşı kimlikleri saptanamayan kişilerin saldırısına uğradı. Üç katlı binaya taş atan saldırganlar, camları kırdı. Saldırganlar 50 metre uzaklıktaki yol üzerinde bulunan dernek tabelasını da siyaha boyayıp kaçtı.
Dernek binasına bir kilometre mesafedeki Atakum beldesinde bulunan ve daha çok Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde okuyan yabancı öğrencilerin ibadet ettiği Agope Proteston Kilisesi sorumlusu Mehmet Orhan Pıçakçılar, saldııyı kınadı. Bu davranışların Türkiye'ye zarar verdiğini belirten Pıçakçılar, "Bunu neden yaptıklarını bilemiyoruz. Saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırılar Türkiye'yi dünya basını ve kamuoyuna kötü göstermektir. Bu saldırıyı yapanlar aslında ülkemize zarar veriyor" dedi. Polis saldırganların yakalanması için kapsamlı soruşturma başlattı. Olayın ardından kilise önünde polis görevlendirildi.