Samsun'da otostop çekmek yasaklandı!

Samsun'da otostop çekmek yasaklandı!
Samsun'da otostop çekmek yasaklandı!
Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 'fuhuşla mücadele kapsamında' anayollar ve sanayi bölgelerinde otostop çekmenin yasaklandığı açıklandı.

SAMSUN - Samsun Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 'fuhuşla mücadele kapsamında' anayollarda ve sanayi bölgelerinde otostop çekmek yasaklandı.
Samsun il sınırları içerisinde fuhuş yapanlara engel olunması ve yasaklanması için Samsun Valiliği bir karar aldı. 
Valilik tarafından alınan ve Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, "Samsun il sınırı içerisinde fuhuş yaptığı tespit edilen ancak adli ve idari yönden herhangi bir işlem yapılmayan şahıslar hakkında, halk sağlığını tehlikeye düşürmeme, toplumun ve çevrenin huzurunu bozmama yönünden caydırıcılık amacını taşımaktadır. Samsun il sınırı içerisindeki ikametlerde, cadde ve bulvarlara inilerek otostopçuluk yapılması, kamu kurum ve kuruluşlarının yakınında, sokak aralarında, inşaat alanları ve metruk binalarda, park ve bahçelerde, umuma açık veya kapalı alanlarda, oto sanayi bölgesi ve anayol güzergahlarında fuhuş amacıyla otostop yapılmasının yasaklanması, Türk Ceza Kanunu'ndaki insan ticareti ve fuhuş başlıklı maddelerde suç olarak tanımlanan eylemlerin kapsamında olmayan fakat kamu düzeni ve toplumun genel sağlığını tehdit eden ve genel ahlak ve edep kurallarına aykırı, utanç verici ve toplum düzeni bakımından tasvip edilmeyen tavır ve davranışlarda bulunarak, fuhuş yaparak maddi kazanç elde etmeyi alışkanlık haline getiren kişiler ile bunlarla para karşılığında cinsel ilişkiye giren şahıslar için idari düzenlemeye uymayanlara idari para cezası verilecek" denildi.
Alınacak tedbirlerin de belirtildiği yazılı açıklamada bu karara uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu'nun 32'nci maddesi uyarınca 100 lira idari para cezası verileceği belirtildi. (Hakan ÇELİKBAŞ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112727811272784

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  haber görselleri - itaatsız

  yahu arkadaşım bu haberlerde kullandığınız görsellere çeki düzen verin artık. yazık!!!

  samsun ki! - raplekan55

  Merak etmeyin ona da çözüm bulunur.. Yasakcı zihniyet olayın derinlerine inmedikçe kısa vadeli gövde gösterileri kaçınılmaz oluyor görüldüğü gibi.. İçki yasakları, bayrak asma yasağı, Ne Mutlu Türk'üm diyememek, vs vs

  yerel yasalar kitapçığı - erkan8591

  çıkarsalar fena olmaz. hangi şehirde içki yasak, hangi şehirde otostop yasak, hangi şehirde okumak yasak bilelim. büyüklerimiz valilerin böyle kararlarına izin verdiklerine göre bu modeli bir yerlerden almışlardır. nede olsa bol bol dünyayı geziyorlar. yedikleri içtikleri kendilerinde kalsın, gördüklerini bizde deniyorlar demek.

  daha kesin çözüm - aharasa

  fuhuşun tamamıyla kurutulması için samsun ili dahilinde araç kullanımınının yasaklanması daha kesin çözümdür. hatta tüm karayolalrı kapatılmalı, üstlerine dikenli tel çekilmelidir. buna laz çözümü diyemyorum çünkü havaya giren her devlet yöneticisi şahsi inancı doğrultusunda yani kafaya göre istediği yasağı uygulamakta kendisini özgür hissediyor. tüm yöneticiler aynı yasaklama zihniyetinde.