Samsunlu 'klipçi': Yaptım diyemem...

İsmail Türüt'ün 'Plan Yapmayın Plan' adlı şarkısına, gazeteci Hrant Dink suikastini öven klibi hazırladığı iddia edilen Samsunlu 21 yaşındaki Hakan Öztekin, çelişkili açıklamalar yapmaya başladı.

SAMSUN - İsmail Türüt'ün 'Plan Yapmayın Plan' adlı şarkısına, gazeteci Hrant Dink suikastini öven klibi hazırladığı iddia edilen Samsunlu 21 yaşındaki Hakan Öztekin, çelişkili açıklamalar yapmaya başladı.
Çarşamba Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Bölümü öğrencisi Hakan Öztekin, iki gündür ortaya çıkmadı. Aile fertlerine klibi kendisinin hazırladığını söylediği ileri sürülen Hakan Öztekin, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine, "Klibi ben yaptım da diyemem, yapmadım da diyemem. Oyuna getirildim" dedi. Öztekin, çağrılırsa ifade vereceğini belirtirken, uygun gördüğü ve kendisine yakın bulduğu gazetecilerle konuşacağını söyledi. Hakan Öztekin, güvenlik güçlerince aranıp aranmadığını bilmediğini, istendiği takdirde gidip ifade vereceğini de belirtti.
'Yakalanmasına ilişkin istek yok'
Bu arada Samsun'daki güvenlik birimlerinin yetkilileri, olayla ilgili soruşturmanın İstanbul'da sürdürüldüğünü, Hakan Öztekin'in yakalanmasına ilişkin bir istek gelmediğini, böyle bir talep ulaştığı takdirde hemen harekete geçeceklerini söyledi.