Sanat ve siyaset camiası ayakta: Ali İsmail ölmedi!

Sanat ve siyaset camiası ayakta: Ali İsmail ölmedi!
Sanat ve siyaset camiası ayakta: Ali İsmail ölmedi!
İlk olarak Radikal Gazetesi'nin ortaya çıkardığı üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın dövülerek öldürülme görüntüleri, aralarında sanat ve siyaset camiasından ünlü isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi isyan ettirdi.

Radikal.com.tr - Dün ilk olarak Radikal Gazetesi'nin ortaya çıkardığı Ali İsmail Korkmaz'ın dövülme anını gösteren güvenlik kamerası görüntüleri sanat ve siyaset camiasını isyan ettirdi.

Eskişehir’deki Gezi eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın önce ‘kayıp’ olduğu iddia edilen ancak Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı Kriminal Daire Başkanlığı tarafından açılan görüntüleri sosyal paylaşım sitelerinde saldırganlara öfke seline yol açtı. Özellikle hükümet cephesinden pek çok siyasinin twitter hesaplarından paylaşımlarda bulduğu gözlenirken, medya ve sanat camiasından da çok sayıda ünlü isim, öfkelerini dile getirdi.

Eski Kültür ve Turizm Bakanı ve İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay ise Twitter hesabında şu paylaşımda bulundu: "Cuma vesile: Kim, bir insanı haksız yere öldürürse bütün insanlığı öldürmüş olur" Maide, 32... Dünyanın neresinde / hangi zamanda olursa olsun! Ali İsmail Korkmaz'ı öldürenler hak ettikleri cezayı almadan, kimse bana adaletten ve başka ülkelerin mazlumlarına merhametten sözetmesin!"

Ali İsmail'in kare kare dövülme anı


İşte ünlü isimlerin Ali İsmail ile ilgili o paylaşımları:

Ertuğrul Günay @ErtugrulGunay
AliİsmailKorkmaz'ı öldürenler hak ettikleri cezayı almadan, kimse bana adaletten ve başka ülkelerin mazlumlarına merhametten sözetmesin!

Ozgur Mumcu @ozgurmumcu
Biliyorum. Ali İsmail'i öldürenlerin torunları Ali İsmail Korkmaz okulundan mezun olacak ve dedelerini asla affetmeyecek.sermiyan midyat @sermiyanmidyat
Ali İsmail Korkmaz. Canımın içinde cansın. Hep varsın.

Izzet Capa @izzetcapa
İstediğiniz kadar geçerlilik katmaya çalışın, tek gerçek can alan kişi katildir.

enver aysever @enveraysever2
Ali İsmail öldü sandılar. O hepimizin evinde bir oğul oldu.Mirgun Cabas @MirgunCabas
ali ismail'in videosunda onde duran montlu herif sivil degilse, ben de bisey bilmiyorum...

Nurgül Yeşilçay @nrglyslcy
Her siddet etkisi kadar tepki dogurur. #AliIsmailKorkmaz

aylin kotil @aylin_kotil
Sadece Ali İsmail ölmedi insanlık öldü.

Armağan Çağlayan @Armagan_caglaya
Anlayamadığım için soruyorum, gencecik bir insanın öldürülmesine isyan ettiğinde, ama ile başlayan cümleler nedir?Ahmet Ümit @baskomsernevzat
Siyaseti kan üzerinden yapanlar, yaptıkları siyaset kan dökülmesine yol açanlar, kanını döktüğünüz insanlar asla bağışlamayacak sizi...

Buket Dereoğlu @DereogluBuket
Bu kadar vahşete cehalete haksızlığa tahammül edilemez!#AliIsmailKorkmaz ve tüm kaybettiğimiz kardeşlerimizin katili olanlar cezanızı çekin!

levent kazak @levent_kazak
ben ali ismail korkmaz, beni böyle öldürdüler : http://t.co/JjJLzm0bzJ katillerim hala özgür, sokaklarda dolaşıyor..

 


  http://www.radikal.com.tr/1147410114741015

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bakanlar bile üzüldüyse adaletin takipçisi olurlar - mi? - szna

  Bakanlar da üzülmüşler, yani destan yazıldığını söyleyen liderin kabinesindeki bakanlar. Onurlu bir bakan, iyi polis-kötü polis oynamayıp da samimi olan bakan ellerindeki kana vicdanı elvermez, ya istifa eder, ya da adaletin takipçisi olur. Ama samimiyet yoksa o zaman bu cinayete dahil olanlar tıpkı vali gibi polisleri aklarlar. Zaman gösterecek, ama sizce sonunu zaten tarihi yeterince iyi okuduysak belli değil mi? Yine de biryerlerde gizli kalmış insanlığın dışarı çıkmasını da umalım, zaman bizi şaşırtsin ve güzel çocukların yürekleri yanan anaları-babaları ve adalet inancı kalmamış bizlerin yürekleri bir nebze serinlesin.

  . - 22hepsi22

  Nasıl bir kin ve düşünce biçimi ve algısı böyle bir şey yaptırır insana . Suçu neydi ve hak ettiği şey bumuydu ? Ali ile beraber insanlıkta öldü herkes hak ettiğini bulur umarım .

  Videoyu izlerken sadece annesini düsündüm. - jiyanjane

  Nasil bir seydir bir anneyi bir ömür bu aciya mahkum etmek... Kullarin degil belki, ama Allah'in adaleti hepsini yakacaktir. Buna inaniyorum.

  onlar'dan - UNDECLARED50

  Senin ‘kırılan haysiyeti’nden dağılan parçaları toplamaya gelenler çok olsun! Sana geçit vermeyenler, geçmesin! Direnmeyi öğren! Bir daha böyle ölme çocuk!

  zırlamak - gazetey

  birileri tv lere çıkıp zırlayacağına görevini yapıp polisleri cinayetten yargılatsın. Allah hepinizi bildiği gibi yapacak inşallah.

  zihniyetinizin meyvesi! - fısıltı

  akepeyle zerre kadar ilişiği olan kimse yaşatılanları kınadığını beyan etmesin zira inandırıcılığı yok. polis kimden aldı yetkiyi? polisi ödüllendirenler kim? onca yaptıklarına rağmen polsini haklı bulanlar kimler? ne Ali'nin ne de diğer kardeşlerimizinisimlerini dillerine alıp kirletmesinler artık! bu zihniyet onların isimlerini zikrettikçe içim daha çok acıyor!

  Bu çocuğun kanı hepimizin elinde!!! - halukaka

  Eğer ki bu çocuğun katillerinin ve o katilleri kayıran / kayırmaya kalkan (polis memurundan Başbakan'ına kadar) herkesin bu çocuğun katli ile ilgili olarak adilane bir şekilde yargılanıp ceza almasını sağlamazsak, bu çocuğun kanı hepimizin elinde. Her gece rüyalarımıza gir Ali İsmail. Kabusumuz ol! Bile bizi ki sorumluların yakasına yapışalım, her mecrada bu davanın takipçisi olalım!