Sanat ve siyaset camiası ayakta: Ali İsmail ölmedi!

Sanat ve siyaset camiası ayakta: Ali İsmail ölmedi!
Sanat ve siyaset camiası ayakta: Ali İsmail ölmedi!
İlk olarak Radikal Gazetesi'nin ortaya çıkardığı üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın dövülerek öldürülme görüntüleri, aralarında sanat ve siyaset camiasından ünlü isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi isyan ettirdi.

Radikal.com.tr - Dün ilk olarak Radikal Gazetesi'nin ortaya çıkardığı Ali İsmail Korkmaz'ın dövülme anını gösteren güvenlik kamerası görüntüleri sanat ve siyaset camiasını isyan ettirdi.

Eskişehir’deki Gezi eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın önce ‘kayıp’ olduğu iddia edilen ancak Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı Kriminal Daire Başkanlığı tarafından açılan görüntüleri sosyal paylaşım sitelerinde saldırganlara öfke seline yol açtı. Özellikle hükümet cephesinden pek çok siyasinin twitter hesaplarından paylaşımlarda bulduğu gözlenirken, medya ve sanat camiasından da çok sayıda ünlü isim, öfkelerini dile getirdi.

Eski Kültür ve Turizm Bakanı ve İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay ise Twitter hesabında şu paylaşımda bulundu: "Cuma vesile: Kim, bir insanı haksız yere öldürürse bütün insanlığı öldürmüş olur" Maide, 32... Dünyanın neresinde / hangi zamanda olursa olsun! Ali İsmail Korkmaz'ı öldürenler hak ettikleri cezayı almadan, kimse bana adaletten ve başka ülkelerin mazlumlarına merhametten sözetmesin!"

Ali İsmail'in kare kare dövülme anı


İşte ünlü isimlerin Ali İsmail ile ilgili o paylaşımları:

Ertuğrul Günay @ErtugrulGunay
AliİsmailKorkmaz'ı öldürenler hak ettikleri cezayı almadan, kimse bana adaletten ve başka ülkelerin mazlumlarına merhametten sözetmesin!

Ozgur Mumcu @ozgurmumcu
Biliyorum. Ali İsmail'i öldürenlerin torunları Ali İsmail Korkmaz okulundan mezun olacak ve dedelerini asla affetmeyecek.sermiyan midyat @sermiyanmidyat
Ali İsmail Korkmaz. Canımın içinde cansın. Hep varsın.

Izzet Capa @izzetcapa
İstediğiniz kadar geçerlilik katmaya çalışın, tek gerçek can alan kişi katildir.

enver aysever @enveraysever2
Ali İsmail öldü sandılar. O hepimizin evinde bir oğul oldu.Mirgun Cabas @MirgunCabas
ali ismail'in videosunda onde duran montlu herif sivil degilse, ben de bisey bilmiyorum...

Nurgül Yeşilçay @nrglyslcy
Her siddet etkisi kadar tepki dogurur. #AliIsmailKorkmaz

aylin kotil @aylin_kotil
Sadece Ali İsmail ölmedi insanlık öldü.

Armağan Çağlayan @Armagan_caglaya
Anlayamadığım için soruyorum, gencecik bir insanın öldürülmesine isyan ettiğinde, ama ile başlayan cümleler nedir?Ahmet Ümit @baskomsernevzat
Siyaseti kan üzerinden yapanlar, yaptıkları siyaset kan dökülmesine yol açanlar, kanını döktüğünüz insanlar asla bağışlamayacak sizi...

Buket Dereoğlu @DereogluBuket
Bu kadar vahşete cehalete haksızlığa tahammül edilemez!#AliIsmailKorkmaz ve tüm kaybettiğimiz kardeşlerimizin katili olanlar cezanızı çekin!

levent kazak @levent_kazak
ben ali ismail korkmaz, beni böyle öldürdüler : http://t.co/JjJLzm0bzJ katillerim hala özgür, sokaklarda dolaşıyor..