Sanatçılar ve işadamları eğitime destek için buluşuyor

TEGV için yapılacak gecede Arzuhan Doğan Yalçındağ, Fahir Atakoğlu, Kürşat Başar, Okan Bayülgen, Yavuz Bingöl, Güneri Cıvaoğlu, Cem Davran, Kenan Doğulu, Sertab Erener, Fatih Erkoç, Carlos Garcia, Rahmi Koç, Hülya Koçyiğit, Erkan Oğur, Güler Sabancı, Tan Sağtürk, Ethem Sancak ve Zara Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yeteneklerini sergileyecek


İSTANBUL - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) , 20 bin çocuğun eğitimine destek olmak amacıyla 23 Şubat Pazartesi gecesi bir etkinlik düzenliyor. Herkese açık olan etkinlikte sevilen sanatçılar ve işadamları farklı performaslarıyla seyirci karşısında olacak.

EĞİTİME DESTEK GECESİ

Konuyla ilgili basın toplantısında konuşan TEGV Başkanı Cengiz Solakoğlu, sanatçılar ve işadamlarının biraraya geceye ilişkin ufak ipuçları verdi. Solakoğlu, "Türkiye'de ilk kez yapılacak bir etkinliğe tanık olacaksınız. Örneğin Rahmi Koç, kongo çalacak. Örneğin Güler Sabancı tango yapacak. Örneğin Güneri Cıvaoğlu, Sertab Erener ile düet yapacak. Bu geceden elde edilecek gelir 20 bin çocuğumuzun eğitimine destek olacak" dedi.
Gecede sahne alacak şarkıcı Sertab Erener ise, Türkiye'deki eğitim problemine dikkat çekerek, "Türkiye'nin en büyük problemi eğitim problemi. Bu çağda çocukların eğitimsiz kalması büyük bir yara. Ben politikacı olsaydım, Türkiye'nin gelirinin en büyük payını yüzde 80'ini eğitime ayırırdım" dedi.
Toplantıda konuşan gazeteci Güneri Cıvaoğlu ise gecede "Televizyonculuk ve gazetecilik dışında başka marifetim yok. Tek başıma çıkamazdım ama Sertab ve Kenan Doğulu'nun yanında falso yapmadan bitireceğim" diye konuştu. Tiyatro Sanatçısı Cem Davran da, "Elde edilen gelir çocuklarımızın eğitimi için kullanılacak" dedi. Bu tür organizasyonların duygusal bir havada gerçekleştiğini söyleyen Davran, "Bu ağlayarak olmayacak. Ağla ağla Türkiye ağla olmuyor. Bu tür şeyleri yaşama keyfi ve çocuk heyecanıyla yapmak lazım" şeklinde konuştu.

SANATÇILAR VE İŞADAMLARI ÇOCUKLAR İÇİN BİRARADA

23 Şubat Pazartesi gecesi saat 21.00'de başlayacak etkinliğe Arzuhan Doğan Yalçındağ, Fahir Atakoğlu, Kürşat Başar, Okan Bayülgen, Yavuz Bingöl, Güneri Cıvaoğlu, Cem Davran, Kenan Doğulu, Sertab Erener, Fatih Erkoç, Carlos Garcia, Rahmi Koç, Hülya Koçyiğit, Erkan Oğur, Güler Sabancı, Tan Sağtürk, Ethem Sancak ve Zara katılacak. Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek gecenin biletleri Biletix'ten temin edilebilecek.

KOÇ KONGO ÇALACAK, SABANCI TANGO YAPACAK

Gecede biraraya gelen sanatçı ve işadamları farklı performanslar sergileyecek. Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Carlos Garcia 'dan aldığı perküsyon dersleriyle hem perküsyon hem de kongo çalacak. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ünlü balet Tan Sağtürk ile tango yapacak. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ise Sertab Erener ile düet yapacak. Yazar Kürşat Başar bu özel gecede saksafon çalacak. Sanatçı Fatih Erkoç ise, pop müzik yerine türkülerle seyirci karşısında olacak. Sertab Erener ve Kenan Doğulu ise, pop müzik yerine farklı bir müzik türüyle seyircilerin karşısına çıkacak. Sertab Erener Kenan Doğulu ile yapacağı düet ile ilgili ortak bir şarkı bulmaya çalıştıklarını kaydetti. Cem Davran ise farklı performansıyla ilgili küçük bir ipucu verdi. " Ben Tuluğ ile tango yapacağım diyerek " herkesi güldürmeyi başaran Davran, gecede sunuculuk yapacağını söyledi. Davran sunuculuğun yanı sıra, gecede Lüküs Hayat şarkısını söyleyeceğini belirtti. Rahmi Koç'a perküsyon dersi veren şarkıcı Carlos Garcia ise, Rahmi Kol'un Latin perküsyon sevdiğini söyleyerek 4 günden beri devam eden derslerde Rahmi Koç'un çok heyecanlı olduğunu söyledi. Koç'un perküsyon çalmayı sevdiğini söyleyen Garcia, Rahmi Koç'un performansının da oldukça iyi olduğunu kaydetti. (dha)