Sancar Saray'da: Nobel Anıtkabir'e konacak!

Sancar Saray'da: Nobel Anıtkabir'e konacak!
Sancar Saray'da: Nobel Anıtkabir'e konacak!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nobel Ödülü sahibi Aziz Sancar'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Sancar Nobel'in Anıtkabir'e konacağını açıkladı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti.
Bu arada Sancar'ın Nobel için kendisine verilen madalya ve sertifika Genelkurmay'da kasaya konuldu. Sancar, madalya ve sertifikayı 19 Mayıs'ta Anıtkabir'e teslim edeceğini söyledi. 

A Haber canlı yayınına katılan Sancar bu sabah Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'la karargahta görüştüğünü söyledi.

Sancar, Nobel için kendisine verilen madalya ve sertifikayı Orgeneral Akar'a teslim ettiğini 19 Mayıs tarihinde de Anıtkabir'e giderek Atatürk'e hediye edeceğini açıkladı.Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la görüşmesinden sonra soruları yanıtlarken şöyle konuştu :

"Genelkurmay Başkanına teslim ettim ve Genelkurmay Başkanlığı kasasında saklanacak. Ödülü madalyayı teslim ettim hem sertifikayı hem madalyayı teslim ettim. 19 Mayıs'ta Allah kısmet ederse Anıtkabir'e koyacağız. Bu Atatürk'ün ve cumhuriyetin madalyasıdır. 19 Mayıs'ta tekrar geleceğim ve Anıtkabir'e koyacağız." (DHA/ANKARA/Sabah)


  http://www.radikal.com.tr/149309914930991

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aziz Sancar - urolog

  Aziz Sancar bir bilim insani. Baska seyler onu pek ilgilendirmiyor galiba. Bir "Fachidiot" galiba. Insanlarin, hele ülkesinin insan haklari, demokrasi sorunlari onu ilgilendirmiyorsa, bu konuda iki kelime aciklama yapmiyorsa, düsüncesini aciklamiyorsa Nobel alsa ne olur, almasa ne olur? Kendisine hayirli ugurlu olsun. Benim icin amcasi oglu Mithat Sancar cok daha degerlidir. Üstelik kendini inkar edenden kimseye hayir gelmez ve kendisine de hayri olmaz. Bunu Aliser`i öldüren Rayber`den biliyoruz.