Sandalda 18 saat can pazarı

Karadeniz'de bir sandalın içinde fırtınayla boğuşan aile, 18 saat sonra kurtarıldı. Astsubay Başçavuş Ali Naki Yılmaz, önceki gün öğle saatlerinde eşi Kudret ve oğlu Ayberk'i alıp Ganita mevkisinden denize açıldı.

TRABZON - Karadeniz'de bir sandalın içinde fırtınayla boğuşan aile, 18 saat sonra kurtarıldı. Astsubay Başçavuş Ali Naki Yılmaz, önceki gün öğle saatlerinde eşi Kudret ve oğlu Ayberk'i alıp Ganita mevkisinden denize açıldı. Ancak aniden patlayan fırtınayla sandal açığa sürüklendi. Trabzon 48. İç Güvenlik Tugay Komutanlığı'nda görevli astsubay ve ailesinin uzun süre geri dönmemesi üzerine çay bahçesinde oturanlar şüphelenerek Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı'na haber verdi. Sahil Güvenlik botları
ile arama çalışması başlatıldı.
Balıkçı ağına takılmışlar
Hava şartlarının müsait olmaması nedeniyle arama çalışmalarını durdurmak zorunda kalan Sahil Güvenlik botları, dün sabaha karşı tekrar açıldı. Ve 35 yaşındaki başçavuş Yılmaz, 30 yaşındaki eşi ve oğlu dün saat 06.00 sıralarında kıyıdan 1.5 deniz mili açıkta bulundu. Fırtınada açıklara doğru savrulan sandalın, bir süre sonra tekrar kıyıya sürüklendiğini belirten yetkililer, başçavuş Yılmaz'ın sandalının daha fazla sürüklenmemesi için attığı demirin, dipteki bir balıkçı ağına takılıp durduğunu söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7469237469230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.