Sanki ölümünü çağırmış

Klimasını değiştirmek isteyen kişiyi mağazasına çağıran Hilmi Caner Saraçoğlu, motosikletiyle, çağırdığı müşterinin kullandığı otomobilin altında kaldı.
Haber: SONER KOCAER / Arşivi

ANTALYA - Klimasını değiştirmek isteyen kişiyi mağazasına çağıran Hilmi Caner Saraçoğlu, motosikletiyle, çağırdığı müşterinin kullandığı otomobilin altında kaldı. Yaş gününde ölen Saraçoğlu'nun organları hayat verecek.
Migros çarşıda beyaz eşya mağazası olan 30 yaşındaki Saraçoğlu, doğum günü olan 21 Ekim'de, akşam yapacağı kutlamaya hazırlanıyordu. Aynı gün saat 15.00'te telefon eden emekli öğretmen Zeynel Sürmeli, klimasını değiştirmek istediğini söyledi. Saraçoğlu da Manavgat'ta yaşayan Sürmeli'den, mağazaya gelerek klimasını seçmesini istedi.
Bir yandan da doğum günü partisi hazırlığı yapan Saraçoğlu, bu arada gelen başka bir telefon üzerine Sanayi Sitesi'ne gitmek için motosikletiyle yola çıktı, ancak kırmızı ışık ihlali yapan bir otomobil çarpınca ağır yaralı olarak Antalya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ailesinin isteğiyle Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'ne sevk edildi. Dün beyin ölümü gerçekleşen Saraçoğlu'na çarpan sürücünün ise işyerine çağırdığı Sürmeli olduğu anlaşıldı.
Çarptığı kişinin Saraçoğlu olduğunu savcılıkta ifade verirken öğrenen Sürmeli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Ailesi, Saraçoğlu'nun organlarını bağışladı. AÜ Organ Nakli Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Koordinatörü Nilgün Keçecioğlu, "Alınan karaciğer 45 yaşındaki Necmi Altıntaş'a, bir böbrek ve pankreası 23 yaşındaki Levent Karamürsel'e nakledildi. İkinci böbrek için dört aday var. Kalp ise 21 yaşındaki bir hasta için uçakla İstanbul Koşuyolu Hastanesi'ne gönderildi" dedi. Ailesi, Saracoğlu'nun organlarıyla başka insanlarda yaşayacak olmasıyla teselli buluyor. Eşi, "Bunu yapmamızı istemişti, onun isteğiyle hareket ettik" diye konuştu.
'Hastanede ihmal'
Selin adında iki yaşında bir kızı olan Saraçoğlu dün Uncalı Kent Mezarlığı'na defnedilirken, ağabeyi Abdullah Saraçoğlu devlet hastanesini suçladı:
"Hastaneye ilk götürüldüğünde durumu iyi değildi. Buna rağmen servise alınmış. Uyarımızla yoğun bakıma kaldırdılar. Sonra da AÜ Hastanesi'ne sevkini istedik. Beyin travması geçiren hasta üç saat bekletildikten sonra ancak bizim baskımızla mı yoğun bakıma alınır? İhmal var, dava açacağım."


    http://www.radikal.com.tr/7610867610860

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.