Şanlıurfa Cezaevi'nde yangın

Şanlıurfa Cezaevi'nde yangın
Şanlıurfa Cezaevi'nde yangın

Cezaevinde geçen yıl Haziran ayında çıkan yangında 13 mahkumi yaşamanı yitirmişti

Şanlıurfa E Tipi Cezaevi'nde akşam saatlerinde yangın çıktı. Yangının bildirilmesinin ardından bölgeye çok sayıda itfaiye aracı sevkedildi

ŞANLIURFA - Şanlıurfa E Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi 'nde yangın çıktı, 2 kişi dumandan etkilendi.

Akçakale yolu üzerindeki cezaevinin çocuk koğuşunda akşam saatlerinde duman yükseldiğini gören gardiyanlar, söndürme tüpleriyle yangına müdahale edip itfaiyeden yardım istedi.

Olay yerine gelen ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alınan yangın söndürüldü. Olay yerine sevk edilen ambulanslar, cezaevinin içerisine alındı. Polis ekipleri de cezaevi ve çevresinde önlem aldı.

EMNİYET MÜDÜRÜ LİKOĞLU: BUGÜN CEZAEVİNE GELEN 2 KİŞİ YATAKLARI TUTUŞTURMUŞ

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, E Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi'ndeki yangına ilişkin, “Yangın, bugün cezaevine gelen 2 kişinin geçici koğuştaki yatakları tutuşturması sonucu çıkmış” dedi.

Likoğlu, cezaevi çevresinde bekleyen tutuklu ve hükümlülerin yakınlarıyla görüşüp, olayla ilgili bilgi verdi. Daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplandıran Likoğlu, Başsavcı Mustafa Yalçın ile cezaevi müdürünün içeride incelemelerini sürdürdüğünü belirtti.

Yangının söndürüldüğünü, koğuşların boşaltıldığını aktaran Likoğlu, dumandan etkilenen 3 kişi olduğuna işaret ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Önce 2 şahıstı. Yan koğuşta kalan bir çocuk da etkilendi. O da hastaneye kaldırıldı. İkisinin durumu biraz ciddi gibi gözüküyor. Biriken dumanlar havalandırma açılarak tahliye edildi. Yangın, bugün cezaevine gelen 2 kişinin geçici koğuştaki yatakları tutuşturması sonucu çıkmış. Oradan çıkan yangında duman ve gaz etrafa yayıldı. Kendileri etkilendi, hastaneye kaldırıldı.”

Yaralı sayısının fazla olduğuna ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Likoğlu, şu anda her şeyin kontrol altına alındığını kaydetti.

Bu arada Şanlıurfa Cezaevi'nde geçen yıl haziran ayında da yangın çıkmıştı.(aa)