Şanlıurfa Kürtçe de tanıtılacak

Şanlıurfa Kürtçe de tanıtılacak
Şanlıurfa Kürtçe de tanıtılacak
Şanlıurfa'nın tanıtımı için 8 dilde çalışma yapan belediye, hazırladığı Kürtçe CD'si ile de kenti anlatacak

ŞANLIURFA - Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, düzenlediği basın toplantısında, tarih ve kültürel anlamda Türkiye 'nin zengin kentlerinin başında Şanlıurfa'nın geldiğini söyledi.

Şehrin tanıtımına büyük önem verdiklerini ifade eden Fakıbaba, son dönemde tanıtıma yönelik güzel çalışmaları halkın kullanımına sunduklarını dile getirdi.

Fakıbaba, Kürtçe tanıtım CD'sini beğendiğini vurgulayarak, "Çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çok güzel bir tanıtım CD'si olmuş. İnşallah bu tür çalışmalar kitap ve farklı CD'ler ile devam edecek. Bu CD hazırlık aşamasında geldi benim karşıma, Kürtçe olmadığını görünce arkadaşlarıma 'Kürtçe de ilave edin' dedim. Burada bizim Kürt vatandaşlarımızın sayısı çok fazla. Hükümetimizin başlattığı bir de çözüm süreci var. CD'nin Kürtçe olması gerektiğine direkt olarak ben karar verdim" diye konuştu

Fakıbaba, tanıtım CD'lerinin farklı kentlerde ve ilçelerde de dağıtılmasının planlandığını belirtti.

Öte yandan Fakıbaba, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile hafta sonu Diyarbakır'a gelecek olan Şanlıurfalı sanatçı Şivan Perver'i de kente davet etmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Belediye daha önce aralarında İngilizce ve Arapça'nın da olduğu 8 dilde tanıtım CD'si hazırlamıştı. (AA)