Şanlıurfa Valisi Küçük: Suriyelileri protestoya izin verilmeyecek

Şanlıurfa Valisi Küçük: Suriyelileri protestoya izin verilmeyecek
Şanlıurfa Valisi Küçük: Suriyelileri protestoya izin verilmeyecek
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, sosyal medya üzerinden örgütlenerek pazar günü kentte Suriyelilere karşı protesto amaçlı toplanmak isteyenlere izin verilmeyeceğini söyledi.

ŞANLIURFA – Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, " Sosyal medyada milletimizi temsil etmeyen bir azınlık, güya bir örgütlenme ile miting yapacaklarmış. Şimdiden söylüyorum, Vali olarak ben bu mitingi yasakladım" dedi.

Suriye Türkiye Muhacir Ensar Kardeşliği Derneği'nin açılış törenine katılan Vali Küçük, gazetecilere, Siber Suçlarla Mücadele Şubesi'nce sosyal medya üzerinden Suriyelilere karşı örgütlenen bir grubun pazar günü kentte miting amaçlı toplanacaklarının belirlendiğini ve buna kesinlikle izin verilmeyeceğini söyledi. Suriyelileri protesto amaçlı yapılacak mitingin yasak olduğunu belirten Vali Küçük şöyle konuştu:

"2011 yılından bu yana Suriye ve Suriyeliler konusunda Türkiye'nin duruşu hiçbir zaman değişmedi. Bizim Suriyeli kardeşlerimize bakışımız şudur; aslında sınırlar var ama buralar yıllar önce bir ülkeydi. Bu yüzden bizim için bugün de değişen bir şey yok. Yaklaşık bin sene aynı kaderi, aynı kültürü yaşadık. Suriye'de barış hakim olana kadar kardeşlerimiz kendi vatanlarında olduğu gibi kalacaktır. Devletin ve hükümetin kararlılığı budur. Sosyal medyada milletimizi temsil etmeyen bir azınlık güya bir örgütlenme ile miting yapacaklarmış. Şimdiden söylüyorum, Vali olarak ben bu mitingi yasakladım. Bununla birlikte sosyal medya üzerinden bu tür haberleşme yapanlar şunu bilsin; halkı kin ve nifak duygularıyla bir birine düşürme suçunu işliyorlar. Şu anda istihbarat ve Siber Suçlarla Mücadele birimlerimiz bu kişileri belirledi. Bunları toplum önünde teşhir edeceğim. Suç işlemişlerdir, gereğini yapacağız."

(Ömer PINAR / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/135761713576173

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ,,, - isakent

  urfa halkı yerli şebbihaların gazına gelmez

  ENTERESAN URFALILAR - E.POLAT

  yahu bende urfalıyım ama,gerçektende isotçu diye tabir ettiğimiz urfa merkez halkını anlamak gerçektende çok güç,sen kalk AKP ye türkiyenin rekor oy,unu ver sonrada bu suriyelilerin burda ne işi var ? de,iyide gerçektende müslümanın diyen inançlı bir insan,veya herhangi insan gibi olan bir insan,hiçbir suçu olmayan bu savaş mağduru insanlardan ne isteyebilir.anlıyorum şuanda ekmeğinizi evlerinizi,hatta yevmiyelerinizi bile,devlet eliyle paylaşmak zorunda kalıyorsunuz,ama protesto edeceksen gerçek sorumlularını protesto et,mesele bu suriyelilerin burda başı boş bir şekilde kontrolsüz ortalığa salanları,savaş çığırtkanlığı yapanları,10 larca tır silah mühimmat gönderenleri,kobani düştü düşecek diyenleri, protesto et.

  şanlıurfa halkı suriyelileri istemiyor mu? - ex nihilo

  o zaman ne diye akp oy verdi? suriyeye tırlarla silah neden taşındı? çoluk çocuk demeden insanları katleden "işid" kimden destek aldı? suriyenin devlet başkanına kim açıkça kafa tuttu?kim savaş çığrtkanlığı yaptı?suriyeyle savaşın eşiğine kim geldi? kimin uçağı düşürüldü? bu toplumu anlamak gerçekten çok güç, tüm bunlar yapılırken şanlıurfa halkı kimi destekliyordu? iş işten çıkmış, insanlar yerinden yurdundan edilmiş(artık kimin yüzündense) şanlıurfa halkından çıt çıkmamış, şimdi kalk üç beş tane garibana "çık git toprağımdan" de. anlamak gerçekten çok güç, gerçekten.