Şanlıurfa'da inanılmaz kaza, inanılmaz kurtuluş

Yavru köpeğe çarpmamak için direksiyonu kıran sürücü otomobiliyle küçük bir çocuğa çarptıktan sonra işyerine daldı. Kaza anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı

 

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 

Hasan KIRMIZITAŞ
 
ŞANLIURFA - Sürücü Cemal Demir, önüne çıkan köpeğe çarpmamak için aniden direksiyon kırınca kontrolünü kaybettiği otomobil kaldırıma çıkıp merdivenleri aştı. Bir çocuğun yaralandığı kazada, çevredekiler üzerlerine gelen otomobilden son anda kaçarak canlarını kurtardı.
Güvenlik kamerasının saniye saniye görüntülediği kaza, kentin en merkezi yerlerinden Emniyet Caddesi'nde meydana geldi. 25 yaşlarındaki Cemal Demir perşembe günü akşam saatlerinde 63 DY 373 plakalı otomobiliyle giderken, yola bir köpek çıktı. Köpeğe çarpmamak için aniden direksiyonu kıran Demir, kontrolü kaybetti. Paniğe kapılan sürücü ne yapacağını şaşırırken otomobil kaldırıma çıktı, hızını alamayıp 8 basamaklı merdivenlerden uçtu, elektrik malzemesi satılan işyerine çarpıp durabildi.
 
 
ÇARPTIĞI ÇOCUK HAVAYA FIRLADI
 
 
Kaldırımda, merdivende ve işyerinin önündekiler panik içinde kaçarak canlarını kurtarırken, otomobilin merdiven başında çarptığı 6 yaşlarındaki çocuk, havaya fırlayıp araç önünde merdivenlerde sürüklenerek 10 metre ileriye düştü.
Çevredekilerin yardımına koştuğu küçük çocuk, kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Olay yerine gelen bir yakınının alıp evine götürdüğü çocuğun kimliği öğrenilemedi.
 
 
SÜRÜCÜ DE ŞAŞIRDI
 
 
Kazayla ilgili soruşturma başlatılırken Cemal Demir ifadesinde “Köpeğe çarpmamak için direksiyonu kırdım, bir anda kontrolü yitirdim” dedi. Böylesine kazada can kaybı olmamasına kendisi de şaşıran sürücü Cemal Demir ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Otomobilin merdiven başında çarptığı, ancak mucize eseri ölümden dönen çocuk da polisin aramalarına rağmen bulunamadı.
Büyük bir facianın atlatıldığı kazanın ardından, ön tarafı hasar gören otomobil, çekiciyle kaldırıldı. (dha)