Şanlıurfa'da PTT, banka şubesi, ambulans ve kamyonete saldırdı

Şanlıurfa'da PTT, banka şubesi, ambulans ve kamyonete saldırdı
Şanlıurfa'da PTT, banka şubesi, ambulans ve kamyonete saldırdı
Şanlıurfa'da göstericiler sabaha karşı kent merkezi ile Suruç İlçesi'nin Onbirnisan Beldesi'nde, bir ambulansa, PTT ve banka şubesi ile kamyonete molotof kokteyli attı. Saldırılarda hasar oluşurken, güvenlik güçleri saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.
İlk olay, saat 00.30 sıralarında Suruç’a bağlı Onbirnisan Beldesi’nde meydana geldi. Beldede bulunan 112 Acil Sağlık İstasyonu bahçesinde park edilen İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait 63 YE 360 plakalı ambulans üzerine benzin dökülerek ateşe verildi. Görenlerin ihbarıyla olay yerine gelen itfaiye görevlileri tarafından söndürülen yangında, ambulansın ön bölümü ve motor kısmı kullanılamaz hale gelirken, güvenlik güçleri olay yerinde inceleme yaptı. İlk tesbitlere göre, üzerine dökülen benzinin ateşe verilmesi sonucu yangının çıktığı belirlenirken, olayın PKK yandaşları tarafından gerçekleştirilmesi ihtimali üzerinde duruluyor.

MOLOTOF PATLAMAYINCA, TAŞLA SALDIRDILAR
İkinci saldırı saat 01.30 sıralarında Eyyübiye Mahallesi’nde bulunan PTT Şubesi’ne yapıldı. Şubesi önüne gelen ve güvenlik kamerası kayıtlarına göre 3 kişi oldukları saptanan yüzleri poşu ile gizlenmiş 3 PKK'lı ellerindeki molotof kokteyllerini şubeye attı. Ancak, molotof kokteyllerinin bulunduğu şişenin patlamaması üzerine 3 kişi, bu kez yolda bulunan taşları PTT şubesi camına attı. PTT Şubesi’nin dışındaki camların kırıldığı olay bir süre sonra mahalle sakinleri tarafından fark edildi. Olayın bildirilmesinin ardından PTT şubesine gelen polisler, inceleme başlattı. Şubenin güvenlik kamerası kayıtlarına el koyan polis, görüntülerde şubeye saldıran 3 kişinin kimliğinin saptanarak yakalanması için çalışma başlattı.

BANKA ŞUBESİNE DE SALDIRILDI
PKK yandaşları, saat 03.00 sıralarında Yıldız Meydanı'nda bulunan bir bankanın Çarşı Şubesi’nin camlarını taş atarak kıran saldırganlar bankaya molotof kokteyli atıldı. Şube içerisine atılan molotof kokteyli patlamadığı için yangın çıkmazken, ihbar üzerine polisler inceleme yaptı. Banka şubesindeki güvenlik kamerası kayıtlarına incelemek üzere el koyan polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

BİR KAMYONET KUNDAKLANDI
Şanlıurfa’daki son olarak saat 04.00 sıralarında Divanyolu Caddesi'nde kimliği belirlenemeyen PKK'lılar Karameydanı Camii yanında park halindeki Ahmet Yılmaz’a ait 63 YV 198 plakalı kamyoneti, üzerine benzin dökerek ateşe verdi. Yanan kamyonet ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye tarafından yapılan çalışma ardından söndürüldü. Motor bölümü ile ön kısmı kullanılamaz hale gelen kamyonette hasar oluşurken, söndürme çalışmasının ardından araç etrafında inceleme yapan polis, saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için çalışma başlattı. Saldırıların ardından polis ve jandarma, kent genelinde güvenlik önlemlerini artırdı.