Şanlıurfa'da tanker faciası: 3 ölü

Akaryakıt yüklü tankerin neden olduğu trafik kazasında ilk belirlemelere göre üç kişi öldü, beş kişi yaralandı.

Şanlıurfa'da akaryakıt yüklü tankerin neden olduğu trafik kazasında ilk belirlemelere göre üç kişi öldü, beş kişi yaralandı.
Kaza yerine gelen Şanlıurfa Valisi Şükrü Kocatepe yaptığı açıklamada, Gaziantep'ten Şanlıurfa'ya gelen ve sürücüsü henüz belirlenemeyen 73 DP 761 plakalı akaryakıt yüklü tankerin, otogar mevkiinde freninin patlaması sonucu sürücüsü ve plakası henüz belirlenemeyen üç araca çarparak devrildiğini söyledi. Kocatepe, devrilen tankerin patlaması sonucu çıkan yangında, tankerde bulunan iki kişiyle, 63 PC 585 plakalı otomobilde bulunan bir kişinin hayatını kaybettiğini ve beş kişinin yaralandığını belirtti.
Yaralılar, Şanlıurfa Devlet, SSK ve Tıp Fakültesi hastanelerinde tedavi altına alındı. Kazadan sonra yanan tankeri, itfaiye, özel harekat, sivil savunma ve jandarma komutanlığı ekipleri söndürmek için yoğun çaba sarf etti. Yangın çevredeki vatandaşlar arasında korku ve paniğe neden oldu. Alevlerin çevredeki evlere sıçramaması için güvenlik şeridi oluşturuldu. Kazanın meydana geldiği Şanlıurfa-Gaziantep Karayolu ulaşıma kapandı.