Şanlıurfalı şehit uzman çavuşun evinde yas

Şanlıurfalı şehit uzman çavuşun evinde yas
Şanlıurfalı şehit uzman çavuşun evinde yas
Hakkari'de şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş memleketi Şanlıurfa'da toprağa verildi.

Hakkari'de şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın cenazesi, Şanlıurfa'nın Harran İlçesi'nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.Mahalle ortasında kurulan çadırların önünde düzenlenen törene katılanlar, alkış ve zılgıtlarla karşıladıkları şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunu taşırken sık sık tekbir getirerek, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Kahrolsun PKK ' sloganları attı.
Şehidin tabutuna sarılan ve bazıları Arapça konuşan yakınları ağıtlar yaktı.Cenaze törenine Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Vali Vekili Oğuz Şenlik, Ak Parti Şanlıurfa milletvekilleri Halil Özcan ile Hamide Sürücü, İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, şehidin ailesi ve yakınları katıldı.


Şehit uzman çavuş İbrahim Taş'ın cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından İmambakır Mahallesi'nde bulunan aile mezarlığına defin edildi.

DHA


  http://www.radikal.com.tr/141607814160781

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yeter deme zamanı - rafet AKSARI

  Bu insanlık dışı sözde adamlara dur deme zamanı gelmedi mi, neden en ağır silahlarla saldırıp yok etmiyoruz da onların saldırısını bekliyoruz. Yakında Güneydoğuda yaşayan Kürt vatandaşlarımız evini barkını terk etmek zorunda kalacak.