Şanlıurfa'nın sesi sustu

Sıra gecelerinin ünlü ismi 'Kazancı Bedih' lakaplı Bedih Yoluk ile dördüncü eşi Fatma Yoluk, katalitik sobadan sızan gazdan zehirlenerek öldü.

ŞANLIURFA - Sıra gecelerinin ünlü ismi 'Kazancı Bedih' lakaplı Bedih Yoluk ile dördüncü eşi Fatma Yoluk, katalitik sobadan sızan gazdan zehirlenerek öldü. Şanlıurfa'nın Bıçakçılar Mahallesi'nde oturan 76 yaşındaki Kazancı Bedih ve eşi dün öğle saatlerinde yakınları tarafından ölü bulundu. Bedih ve dördüncü eşi Fatma Yoluk'un sobadan sızan gaz nedeniyle yaşamlarını yitirdikleri belirlendi.Yakınları,Kazancı Bedih'i önceki gece soğuk algınlığınedeniyleŞanlıurfa Devlet Hastanesi'ne kaldırdıklarını belirterek,
"Devlet Hastanesi'ndetedaviedildikten sonra eve getirdik. Evde eşiyle birlikte yaşıyordu. Sabah eve geldiğimizde ikisinin cansız bedeni ile karşılaştık" dedi.
2 bin albüm
Sıra gecelerinin ünlü ismi Kazancı Bedih, 60 yıllık sanat hayatında yaklaşık 2 bin civarında albüme imza attı. 'Eşkıya' filmi ve İbrahim Tatlıses'in televizyon programına katılarak ün kazanan Kazancı Bedih, eylül ayında sanat hayatını bırakarak, Bakırcılar Çarşısı'ndaki, çaydanlık tamirciliği mesleğine geri dönme kararı almıştı. Son röportajında yorulduğunu belirten Kazancı Bedih, "Kazancılık mesleğini özledim. Gençlerin de önünün açılması gerektiğine inanıyorum. 70 yaşından sonra gelen şöhret benim için önemli değil" demişti.