Şans olmayınca hırsız ne yapsın!

Gaziosmanpaşa'-da hırsızlıktan sabıkalı Adnan Özenç gözaltına alınırken polise ateş açan ve bir polisi yaralayan arkadaşları tarafından kaçırıldı. Ancak polisin açtığı karşı ateş sırasında yaralanan Özenç ve arkadaşları tedavi için yaralı polis memurunun gittiği hastaneye gidince yakayı ele verdi.

İSTANBUL - Gaziosmanpaşa'-da hırsızlıktan sabıkalı Adnan Özenç gözaltına alınırken polise ateş açan ve bir polisi yaralayan arkadaşları tarafından kaçırıldı. Ancak polisin açtığı karşı ateş sırasında yaralanan Özenç ve arkadaşları tedavi için yaralı polis memurunun gittiği hastaneye gidince yakayı ele verdi.
Ordu Caddesi'nde uygulama yapan Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı ekip, içinde dört kişinin bulunduğu 34 TC 9235 plakalı otomobili durdurdu. Otomobilde bulunan kişilerden Özenç'in hırsızlıktan sabıkalı olduğu anlaşılınca bu kişiyi gözaltına almaya kalkan polis, diğer üç kişinin müdahalesi ile karşılaştı.
Çatışma çıktı
Polisin yanından ayrılan üç kişi, daha sonra kalabalık bir grupla geri döndü. Özenç'in serbest bırakılmasını isteyen grup ile polis arasında yeniden tartışma çıktı. Gruptakiler daha sonra polise ateş açtılar ve kargaşadan yararlanarak Özenç'i de yanlarına alarak kaçtılar. Bu arada polis de karşı ateş açtı. Saldırıda, kolundan ve kasığından yaralanan polis memuru Sami Altıntaş, Özel Şafak Hastanesi'ne kaldırıldı. Saldırganların yakalanması için alarma geçildi ancak kimsenin izine rastlanmadı. Polisin açtığı ateşte yaralanan Özenç, durumu ağırlaşınca üç arkadaşı tarafından yaralı polis memurunun bulunduğu hastaneye getirildi. Arkadaşlarının, 'yere düştü' dediği Özenç'in boynunda kurşun yarası olduğunu tespit eden doktor polisi uyardı. Bunun üzerine Adnan Özenç ve üç arkadaşı kıskıvrak yakalandı.
Polis, Sarıgöl Mahallesi'nde oturdukları belirlenen diğer saldırganların da yakalanması amacıyla çalışma başlattı.