'Şansal, AKPalalı demişti'

'Şansal, AKPalalı demişti'
'Şansal, AKPalalı demişti'
Gezi eylemleri sırasında pala ile saldırı olayının arkasında CHP'nin olduğunu iddia eden modacı Barbaros Şansal'ın 12 Temmuz 2013 tarihinde bir tweet'i Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç paylaştı.

ANKARA - Gezi Parkı eylemleri sırasında pala ile saldırı olayının arkasında CHP ’nin olduğunu iddia eden modacı Barbaros Şansal'ın 12 Temmuz 2013 tarihinde olayla ilgili olarak 'AKPalalı TerörKolları Palalı Saldırgan'ın THY uçağıyla Fas'a kaçtığı kesinleşti' şeklinde ifadeleri içeren tweet'i gündeme geldi.Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Twitter hesabında Barbaros Şansal'ın olayla ilgili attığı Tweet'i paylaşarak, 'Palalı'nın partisini deşifre eden adam, hakikati bildiği halde AKPARTi'ye saldırmayı ihmal etmemiş' dedi.
CHP'Yİ SUÇLAMIŞTI
Bağdat Caddesi Forumu'nda konuşan Barbaros Şansal, Gezi Parkı eylemleri sırasında yaşanan palalı saldırgan olayını CHP'nin planladığını iddia edip, “İsmini vermeyeceğim. Gerekirse de veririm. Ancak hukuki bir platformda veririm. Yine bir gece Taksim'deki bir kafede CHP İl Başkanlığı danışmanlarından bir tanesi bana Talimhane'den çok yakında palalı birinin çıkacağını, konuştuklarını bunu AKP'nin üzerine atacaklarını söyledi. Yalnız değildim. Yanımda Gürsel Tekin vardı. Başka şahitlerim de vardı" demişti. (Murat VAROL/DHA)

Barbaros Şansal: Mesele CHP değil

Kılıçdaroğlu: Barbaros Şansal aklını peynir ekmekle yemiş


  http://www.radikal.com.tr/115293411529345

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  palali chp komplosu olsun - keryil

  o arkada kendisine mudahale etmeyenler bu hukumetin polisi degil mi? yoksa polisi de mi ikna etmis o "halkta karsiligi olmayan" cehape? o adamin memleketten kacmasina izin veren bu ulkenin yargisi degil mi? lan biraz yaratici komplo kurun bari. yazik barbaros'un da odu ayagina karismis korkudan belli ki, ne dedilerse artik kacirdiklarinda. ayrica escinselligin varligina karsi cikan bir partinin barbaros sansal'a destek mahiyetinde aciklamalar yapmasi da gulunc. islerine yaramasa "psikoseksuel hasta" diye zorla "rehabilitasyon"a sokacaklari, cocuklariyla ayni masada yemek yedirmeyecekleri insan simdi cok aziz bir insan olmus chp'ye karsi bir sey soyledi diye. biraz onurlu olun ya. vallahi barbaros'a o kadar kizmiyorum, turkiye'de meshur ve escinsel olsam daha korkak olurdum ben. ama akp secmeni bir karar versin, chp guclu mu gucsuz mu? chp komplo kurabilecek kadar derin mi, yoksa "bos konusup oy alamayan", siyaset acemisi "kemal bey"in partisi mi? demokrat parti'yi ve menderes'i bunyesinde tasiyan 1930'lar chp'si mi, inonu'lu 50'ler mi, ecevit'li 70'ler mi, baykal'li yillar mi... her isinize geldiginizde tanim degistirip sonra da ayni partiden bahsediyormus gibi yapmayi kendinize nasil yediriyorsunuz?

  ... - Selosl

  Açıklamalar tam olarak CHP yaptı demiyor, radikale yazıklar olsun ki gerçekleri görmüyor bilmiyorsanız izleyin https://www.youtube.com/watch?v=_8RcsWvVXfs#t=82

  İki partiyi de ayrı ayrı twitlerle suçlamış yani. - brandywine06

  Hangi dediği samimi düşüncesi bilemem. Ama ikisini de söyleyen bir adamın, hem de siyasetçi olmayan, orada bulunan üniversite öğrencilerinden daha fazla içeriden bilgisi sbulunmayan bir adamın iddialarına AKP ve hükümet neden itibar eder ve savcıların da etmesini ister? Böyle yaparak daha da fazla gözden düşüyorlar.

  Kabahat bende değil. - Dedemkorkut

  Etraftan dolanarak gerçeğin üstünü örtmeye çalışmanın alemi yok. Bunun dahası da var. Tek palalı Fas'a kaçan değildi. CHP Beyoğlu teşkilatına ve başka birilerine saldırıp ortadan yok olan palalı veya döner bıçaklılar da vardı. Bunlar, mizanseni kuralına uydurarak tekeden süt çıkarmaya çalışanların gayretiydi. Öyle ya, müslüman dinci denilince akla kılıç ve pala gelirdi.Çünkü dindara yüklenen imaj buydu. O yüzden pala ve kılıçla yapılan saldırılar daha inandırıcı olurdu. Dindar kesim kırk yıldır duyup gördüğü bu dümenleri artık yutmuyor. Geriye kim kalıyor. Kendi çalıp kendi söyleyenler. Yukarıda bir yalan uydurup aşağıda kendi yalanlarına inanmaya devam etsinler. Bence mahzuru yoktur.

  ... - r11

  Suat Kılıç istemeden de olsa,şansalın aslında söylediklerine güvenilmeyeceğini ifşa etmiş,,bigün akape yaptı der,diğer gün chp,canı sıkılır mhp,bdp de diyebilir...ciddiye alınacak sözler değil fakat sizin gibi sazanlar pek bi hevesle atlamış tabi...