Şansal 'o saat'leri anlattı

Modacı Barbaros Şansal'ın önceki gece Halk TV'de telefonla katıldığı programdan sonra ortadan kaybolması, sosyal medyayı çalkaladı.

Şansal, önceki gece 23.30 sularında Halk TV’nin canlı yayına telefonla bağlanarak Taksim’de polis şiddeti üzerine konuştu. 


Reklam arasında Halk TV spikeri Lale Özan Arslan’ı arayan Şansal, “Kapımda siviller var, sanırım gözaltına alacaklar” dedi, internet bağlantısının da kesildiğini söyledi, ardından Halk TV spikeri ile bağlantısı koptu. Şansal’ın nerede olduğu bütün gece boyunca merak konusu olurken emniyet gözaltına alındığı iddiasını kabul etmedi ve Şansal’ın kaybolduğuna dair kendilerine herhangi bir başvuru da yapılmadığı açıkladı. 


Sır perdesi, Şansal’ın dün öğlen saatlerinde “Sarıyer’deki evimdeyim. Cep telefonum yok. Karakola uğrayıp ifade verdim. Şikâyetçi değilim” tweet’i atmasıyla aralandı. Barbaros Şansal’ın Twitter adresinden son olarak “NOT : Bu ara şifrem güvendiğim bir direnişçidedir!” şeklinde tweet atıldı. Twitter’da ‘#Barbarosşansalnerede’ hastag’ı Türkiye gündeminde ikinci sıraya oturdu. 


Ne söyledikleri sır! 
Şansal OdaTV’ye evine gelen 3 kişinin kendisini sivil polis diye tanıtarak arabaya bindirdiklerini ancak daha sonra o kişilerin polis olmadığını anladığını belirterek yaşadıklarını şöyle anlattı: 

“Beni arabaya bindirdikten sonra Pirinçli Köyü’ne götürdüler. Sabaha kadar orada tuttular. Kötü muamelede bulunmadılar. Sadece konuştular. Ancak ne söylediklerini şimdi konuşmak istemiyorum. Döndüğümde Sarıyer Polis Karakolu’na giderek ifade verdim ve şikâyetçi olmadığımı söyledim. Yol boyunca 30 tane çevirmeden geçtik. Rahatça geçtiler. Evim yerim belli. İsteseler bulurlardı.”