Sarai cinayeti zanlısı takipte

Sarai cinayeti zanlısı takipte
Sarai cinayeti zanlısı takipte

Cankurtaran daki surlarda ölü bulunan 33 yaşındaki Sarai Sierra, dün New York ta toprağa verildi. Sierra nın son kamera görüntüsü.

Amerikalı Sarai Sierra'nın cinayet şüphelileri arasında yer alan ve Karabük'teki kardeşlerinden para alarak kentten ayrılan Ziya T.'nin nereye gittiği araştırılıyor.

Kardeşlerine Hatay’a gideceğini söyleyen 46 yaşındaki Ziya T.’nin, bunu izini kaybettirmek için söylemiş olabileceği değerlendirildi. Terminaldeki güvenlik kamerası kayıtları ve MOBESE kameraları kayıtları inceleniyor.
İstanbul ’da kâğıt toplayarak geçimini sağlayan ve Sarai Sierra’nın cinayet zanlısı olarak aranan ’Laz Ziya’ lakaplı Ziya T., Geçen hafta Karabük’ün Yenice ilçesinde oturan ablası N.Ç.’nin yanına gitti. Ziya T. iddiaya göre kardeşlerinden bir miktar para aldı. Karabük’te üç gün kalan Ziya T. Hatay’a gideceğini söyledi. Başka bir isimle otobüs bileti aldığı iddia edilen Ziya T. Karabük’ten ayrıldı.
Sarai Sierra’nın cinayetini araştıran polis ekibi bu kente giderek, Karabük Yenice nüfusuna kayıtlı olan Ziya T.’nin Karabük, Safranbolu ve Yenice ilçelerinde yaşayan kardeşleriyle görüştü. İki gün boyunca Karabük’te araştırma yapan ekip, Ziya T.’nin Karabük’te kardeşlerinin yanında kalırken kullandığı eşyalar ile bir kardeşinden kan örneği aldı. Ziya T.’nin kardeşinden alınan kan örneği ile kullandığı eşyalar, surlarda ele geçirilen eşyalardaki doku örnekleriyle karşılaştırılması için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Ziya T.’yi bulmak için çalışmalarını gizlice yürüten polis ekibi otobüs terminalinde de yetkililere “Laptop çalınmış” diyerek güvenlik kamerası kayıtlarını aldı.

Yeni görüntüsü çıktı

Bu arada Sierra’nın güvenlik kameralarına takılan son görüntüleri ortaya çıktı. Bir görüntüde Sepetçiler Kasrı önünde görülen Sierra’nın Kumkapı istikametine doğru yürüdüğü görülüyor. Daha sonraki karede ise ölü bulunduğu surlara doğru yürüyüşü var. Bu sırada kamera saati 13.29’u gösteriyor .