Sarai'nin ölümüyle ilgili 11 gözaltı

Sarai'nin ölümüyle ilgili 11 gözaltı
Sarai'nin ölümüyle ilgili 11 gözaltı
21 Ocak'ta kaybolduktan sonra dün Fatih'te cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın ölümüyle ilgili 11 kişinin ifadesine başvuruluyor.

İSTANBUL – Polis yetkililerinden alınan bilgiye göre, güvenlik kamerası kayıtlarında 21 Ocak Pazartesi günü saat 12.10'da Galata bölgesinde yürüdüğü tespit edilen Sierra'nın, diğer kayıtlarda en son saat 13.15'te Sirkeci civarında görüldüğü belirlendi.

Bunun üzerine Sierra'nın bulunması için Sirkeci bölgesinde saha araştırması yapan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Sarayburnu ile Cankurtaran arasındaki tarihi sur kalıntıları üzerinde kadına ait cesedi buldu. Cesette yapılan ilk incelemede, başın sol üst tarafında büyük bir yara izine rastlandı.

Yakınında bir battaniye bulunan Sierra'nın üzerinde mavi pantolon, kazak ve mont olduğu, küpe, saat, kolye gibi takılarının alınmadığı görüldü.

TECAVÜZ İZİNE RASTLANMADI
Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, genç kadının cesedinde yapılan ilk incelemede tecavüz bulgusuna rastlanmadığı öğrenildi.

Ayrıca yapılan incelemede 21 Ocak günü kaybolan Sierra’nın üzerinde o gün giydiği kıyafetlerinin bulunduğu belirtildi.

KOCASI TEŞHİS ETTİ
Sierra’nın cesedinin bulunmasının ardından kocası Steven Sierra teşhis için Samatya’daki İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’ne geldi.

ABD ’li Sarai Sierra’nın cesedi Cankurtaran’da bulunmasının ardından yaklaşık 4,5 saat süren incelenmiş ardından da Samatya’daki İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’ne getirilmişti. Sarai Sierra’nın kocası Steven Sierra da yakınlarıyla beraber teşhis için hastaneye geldi. Oldukça bitkin olduğu görülen Sierra’yı morg kapısında bir yakınının elini omzuna koyarak teselli ettiği görüldü. Teşhisin ardından Steven Sierra hastaneden ayrıldı.

TANIK KADIN : SİERRA’NIN CESEDİ BİR OTOMOBİLLE BIRAKILDI 
ABD’li Sarai Sierra’nın cesedinin Cankurtaran’da bulunmasının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gelen bir kadın ifade verdi. İfadesi sonrası gazetecilere açıklamada bulunan isminin açıklanmasını istemeyen kadın, "Gayrettepe’de oturuyorum. Salı günü kardeşime yemeğe gittim, yemek dönüşü gece 23.00 ile 23.30 arası surların dibinde bir araba durmuş orta yaşın üstündü bir erkeğin arka koltuktan bir şey sokup yada çıkardığını gördüm. Bu sırada bir el gördüm" dedi.

Neden Salı günü polise gelmediğinin sorulması üzerine ise, "Kızım engel oldu. Arabayı da ben kullandığım için ’Anne yanlış görmüşsündür’ dedi plakayı da alamadım . Amerikalı kadının cesedinin bulunduğunu basından öğrenince gelip ifade verdim" diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/1119724111972410

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @Mikael - edddykedddy

  Yani? Nedir anlatmak istediğiniz? Madem diplomat damarınız attı, İngilizce yazın da yabancılar belki etkilenir. Bu toprakların ne kadar "misafirperver" olduğunu biliyoruz ve bunu anlamak için de iyi örneklerle kıyaslıyoruz. Kötü örneklerle kıyaslayacak kadar özgüvensiz olmak zaten bir işarettir. Derdim polemik değil. Ölen biri ardından "Aman efendim, onların ülkesi de bize kötü davranıyor" demek, saflık değilse, kötü niyettir. Ve kötü niyet iyi bir şey değildir.

  Aslı Yok Köyü - alıcı

  Uzaklarda kalmış dillere destan misafirperverliğimiz...Kendimize bile tahammülümüz yok kimseye insafımız kalmamış...Biz bile korkarken üstümüze inen geceden ıssız ve sessiz... Yüzümüz yerde, bu nasıl bir canlı ki insanlıktan nasip almamış...Alıcı

  Yazık.. - evetisyan06

  Sen git yabancı bir ülkede başına bu işler gelsin, turistk seyahat ölümle bitsin.. Allah ailesine sabır versin.. Yorumcu arkadaş A.D. sokağa donanımlı çıkmak derken neyi kastediyorsun? Sallamayla, silahla falan mı çıkıyorsun? Ben bir büyük şehirde yaşıyorum ama hiç dediğin gibi sokağa çıkma gereği hissetmedim ama sokağa öyle çıkıyorsan aslında sen kendin bir sorun ve tahlike olabilirsin başkaları için. Sokakta cinayetler işleniyorsa, sokak daha az güvenli bir hale geliyorsa senin gibi sokağa " donanımlı" çıkanlar yüzünden oluyor. Hasbelkader seninle bir sebepten sokakta tartışsak işimiz Allah'a kaldı demek.. Bu tür cinayetler, kadına saldırılar ABD de türkiyedekinden daha çok açıp istatistiklere bir bakın ülkenize kara çalmadan önce. Geceyarısı expresiymiş! o bir hayali kurgu ama okul basıp önüne geleni vurmak, seri katil hikayeleri sadece 2011 yılında tecavüze uğrayan kadın sayısı 1 milyon.. Kimse bu tür olaylara önemli değil diyemez ama bunu ülkene ve insanına küfretmek için bahane yapman neden sokakta "donanımlı" gezdiğini daha güzel açıklıyor..

  Türkiye Avrupa 2 - Mikael

  Türkiyede gecenin 3ünde 5inde 100lerce defa eve gelmişliğim vardır , sigara ve para isteyenler haricinde bir şeyle karşılaşmadım ( Şanslıydım belki ) Ama Polonyada dışarı çıktığım her 3 günden bir tanesinde yolum kesilip , gasp edilme dövülme olayıyla karşılaşıp , gece otobüslerinde bir ton kavga görüp , taksicileri zengin etmeye başladım

  Türkiye ve Avrupa - Mikael

  Her şey Türkiye'de kötü diğer yerlerde iyi değil mi? Sadece benim ve arkadaşlarımın başından geçen olaylar: Polonya: 1.Dazlaklar tarafından gasp ve darp edilip ölümüne dövülüp birilerinin gelmesiyle kurtulduğum 14 gün raporlu olduğumdan olaydan çıkan sonuç 0. Olay sonrasında adamları görüp polisi aradığımda cevap bir şey yapamayız. 2.Portekizli arkadaşın evine girip darp ve gasptan sonra sonuç 0. Görüntüleri olduğu halde telefon çalınma olayında sonuç 0. Rusya: Tecavüz ve gasp olayına uğrayan arkadaşıma bunu yapanlar 1 senedir bulunamadı. Finlandiya :1.Trafikte aracı demir sopalarla parçalayanlar hala dışarıda. 2.Geçen sene öldürülen Somalili çocuğun failleri hala meçhul. Kızların çok rahat olduğunu düşündüğünüz Çek Cum. Polonya ve Rusyadaki clublarla erkekleri görseniz ya da sabah biriyle kalkıp oradan kız avına çıkan avrupalı erkekleri gördükten sonra bunun ne Türkiyelilikle ne dinle alakalı olduğunu görürsünüz.

  Derin bir kendini küçük görme kompleksi... - Ahmetepik

  Gazetelerde olay üzerine yorum yazanları okuyunca dehşete düşüyorum. Neymiş efendim; Türkiye dünyanın en güvensiz ülkesiymiş, kadınlar tek başlarına sokağa çıkamazlarmış, biz zaten asla adam olmazmışız, bu halimizle zaten AB'ye kesinlikle alınmazmışız de falan da filan... Siz aklınızı peynir ekmekle mi yediniz? Amerika'da her iki dakikada 87 kadına tecavüz ediliyor. Sadece Chicago kentinde yılda 500 cinayet işleniyor. Gelgelelim Amerikalıların internette kendi ülkelerini bizim gibi aşağıladıklarına tanık olmadım. Bir ay kadar önce El Salvador'da sokak çeteleri 33 yaşında bir Türk gencini vahşice katlettiler. Avrupa'ya eğitime giden gençlerimizin naaşları yurda ceset torbaları içinde dönüyor. O zaman niye sesiniz çıkmıyor? Kendi toplumunu aşağılama, kendini küçük görme isteği bazı kesimlerde niçin bu kadar güçlü? Araştırılması lazım aslında...

  Fotografci - verateyze

  Ben bu haberlerin, dogru olduguna inanmakta zorlaniyorum.Hic sebepsiz yere bir kisi, bir insani neden öldürür. Daha önce tanimiyor. düsmani degil. Tecavüz edilmemis(GÜYA) , takilarina dokunulmamis. Birde yüzü taninmayacak sekilde parcalanmis. Eeeeeee, neden öldürülmüs olabilir? Haberler carpitiliyor gibime geliyor. bunun altinda bir capanoglu var gibi geliyor bana.