Sarai'nin ölümüyle ilgili 11 gözaltı

Sarai'nin ölümüyle ilgili 11 gözaltı
Sarai'nin ölümüyle ilgili 11 gözaltı
21 Ocak'ta kaybolduktan sonra dün Fatih'te cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın ölümüyle ilgili 11 kişinin ifadesine başvuruluyor.

İSTANBUL – Polis yetkililerinden alınan bilgiye göre, güvenlik kamerası kayıtlarında 21 Ocak Pazartesi günü saat 12.10'da Galata bölgesinde yürüdüğü tespit edilen Sierra'nın, diğer kayıtlarda en son saat 13.15'te Sirkeci civarında görüldüğü belirlendi.

Bunun üzerine Sierra'nın bulunması için Sirkeci bölgesinde saha araştırması yapan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Sarayburnu ile Cankurtaran arasındaki tarihi sur kalıntıları üzerinde kadına ait cesedi buldu. Cesette yapılan ilk incelemede, başın sol üst tarafında büyük bir yara izine rastlandı.

Yakınında bir battaniye bulunan Sierra'nın üzerinde mavi pantolon, kazak ve mont olduğu, küpe, saat, kolye gibi takılarının alınmadığı görüldü.

TECAVÜZ İZİNE RASTLANMADI
Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, genç kadının cesedinde yapılan ilk incelemede tecavüz bulgusuna rastlanmadığı öğrenildi.

Ayrıca yapılan incelemede 21 Ocak günü kaybolan Sierra’nın üzerinde o gün giydiği kıyafetlerinin bulunduğu belirtildi.

KOCASI TEŞHİS ETTİ
Sierra’nın cesedinin bulunmasının ardından kocası Steven Sierra teşhis için Samatya’daki İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’ne geldi.

ABD ’li Sarai Sierra’nın cesedi Cankurtaran’da bulunmasının ardından yaklaşık 4,5 saat süren incelenmiş ardından da Samatya’daki İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’ne getirilmişti. Sarai Sierra’nın kocası Steven Sierra da yakınlarıyla beraber teşhis için hastaneye geldi. Oldukça bitkin olduğu görülen Sierra’yı morg kapısında bir yakınının elini omzuna koyarak teselli ettiği görüldü. Teşhisin ardından Steven Sierra hastaneden ayrıldı.

TANIK KADIN : SİERRA’NIN CESEDİ BİR OTOMOBİLLE BIRAKILDI 
ABD’li Sarai Sierra’nın cesedinin Cankurtaran’da bulunmasının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gelen bir kadın ifade verdi. İfadesi sonrası gazetecilere açıklamada bulunan isminin açıklanmasını istemeyen kadın, "Gayrettepe’de oturuyorum. Salı günü kardeşime yemeğe gittim, yemek dönüşü gece 23.00 ile 23.30 arası surların dibinde bir araba durmuş orta yaşın üstündü bir erkeğin arka koltuktan bir şey sokup yada çıkardığını gördüm. Bu sırada bir el gördüm" dedi.

Neden Salı günü polise gelmediğinin sorulması üzerine ise, "Kızım engel oldu. Arabayı da ben kullandığım için ’Anne yanlış görmüşsündür’ dedi plakayı da alamadım . Amerikalı kadının cesedinin bulunduğunu basından öğrenince gelip ifade verdim" diye konuştu.