Saray soygununda 'zanlı' kalmadı

Topkapı Sarayı Müzesi, soygunuyla ilgili soruşturmada başa dönüldü. Saray'daki Kavuk Odası'nın pencere camı kırılarak soyulmasının ardından...

İSTANBUL - Topkapı Sarayı Müzesi, soygunuyla ilgili soruşturmada başa dönüldü. Saray'daki Kavuk Odası'nın pencere camı kırılarak soyulmasının ardından, cam kırıklarında bulunan kan örnekleri sarayın 13 çalışanınkiyle karşılaştırıldı, ancak kanın kimseyle uyuşmadığı öğrenildi. Kanlar yeniden karşılaştırılacak.
Topkapı Sarayı soygunu 27 Haziran pazartesi günü, Kavuk Odası'ndaki camın kırık olduğu fark edilince ortaya çıkmıştı. Şüphe üzerine yapılan sayımda, depo olarak kullanılan odadan dört levha, iki tuğra, iki şal, bir ahşap paravanın çalındığı ortaya çıktı. Bu, müzeye çevrilen sarayda kayıtlara geçen üçüncü hırsızlık vakası.
700 bin metrekarelik geniş bir alana yayılı Topkapı Sarayı toplam 78 kamera ve 16 monitörle izleniyor. Dokuz eserin çalındığı Kavuk Odası ise depo olarak kullanıldığı ve ziyarete kapalı tutulduğu için kameralı güvenlik altındaki yerlerden değil. Polis, 'Topkapı Sarayı'na girilmesi zor olduğu için', son hırsızlığı sarayı çok iyi bilen birisinin yaptığını düşünüyor.


    http://www.radikal.com.tr/7508457508450

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.